Złoty krzyżyk – idealny prezent na chrzest

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Złoty krzyżyk – idealny prezent na chrzest

 

Chrzest jest bardzo ważnym wydarzeniem, w życiu każdego chrześcijanina. To wyjątkowy czas zarówno dla samej rodziny jak i dalszej rodziny, czy też znajomych i przyjaciół. Chrzest dziecka to bardzo symboliczny moment. W tym dniu, podczas tego wydarzenia, dzieje się bardzo ważna rzecz. W chrześcijaństwie jest to włączenie do wielkiej rodziny kościoła.

Co powinni dać chrzestni na chrzest?

złote łańcuszki z krzyżykiem na prezentNic więc dziwnego, że w polskie kulturze bardzo ważne jest uczczenie tego niezwykłego dnia. W naszej polskiej kulturze utarło się, że rodzina i znajomi dają różnego rodzaju prezenty. Zarówno dla maleństwa, które zostaje chrzczone jak i dla jego rodziców. Nierzadko okazuje się, że taki prezent stanowi dla wielu osób, ogromny problem. Nierzadko po prostu nie wiemy co mamy dać. Nie ma w tym niczego dziwnego – dziecko jest małe i z reguły dostało już co tylko może dostać. Zwłaszcza taki problem mają rodzice chrzestni. Nie są przekonani czy ich prezent będzie wyjątkowo dobry. Niestety często ludzie czują, że ich prezent będzie za mało kosztowny, że to nie wypada itd. Mogłoby się znaleźć co najmniej kilkanaście powodów. Dlatego też, aby temu zaradzić, ludzie decydują się na złote łańcuszki z krzyżykiem na prezent. To bardzo dobre rozwiązanie pod wieloma względami. Po pierwsze chodzi tu przede wszystkim o symboliczne znaczenie. Krzyż jest najważniejszym symbolem chrześcijaństwa. Jeżeli podarujemy go dziecku, które zostaje włączone do wielkiej rodziny chrześcijańskiej – będzie to najlepszy symbol, który pokaże jak bardzo jest ono dla nas ważne. Ponadto krzyżyk jest oznaką naszej wiary, jest też niejako świadectwem przyjętej naszej wiary. Zatem czy nie jest to najlepszy sposób na to, aby to pokazać? Dokładnie! Drugim argumentem, który przemawia za tym, że warto jest dać takiemu maleństwu złoty naszyjnik z krzyżykiem to fakt, że złoto jest przepięknym produktem. Jest on elegancki. Nie jest on zbyt kosztowny, zbyt cenny, a jednocześnie bardzo prestiżowy. Czysta klasa i elegancja. Zatem jest to najlepszy sposób na okazanie naszego szacunku, zarówno temu dziecku jak i jemu rodzicom. Kolejna sprawa to fakt, że krzyżyk na złotym łańcuszku, jest po prostu najbardziej odpowiedni.

Często ludzie potrafią się nawet obrazić, że daliśmy coś zbyt drogiego, albo zbyt taniego – o zgrozo! Zatem wydawać by się mogło, że krzyżyk jest jednocześnie najbardziej symboliczny, ale z drugiej strony najbardziej neutralny – jest to jak najbardziej oczywisty symbol. Dla każdego zrozumiały. Ponadto krzyżyk będzie stanowił doskonałą pamiątkę świętego chrztu.