Zdecydowałem się na tynki wewnętrzne gipsowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zdecydowałem się na tynki wewnętrzne gipsowe

Gdy buduje się dom to trzeba mieć minimalne pojęcie na każdy temat związany z pracami przy takiej budowie. My budujemy dom już prawie rok, ale nasze prace w tym roku skończą się na otynkowaniu ścian od wewnątrz. Każdy etap budowy wymagał od nas podjęcia kluczowych decyzji związanych z wyborem technologii prac czy rodzaju materiałów budowlanych. Przy robieniu instalacji elektrycznej musieliśmy mieć już w głowie cały wystrój wnętrz. Nawet wylanie posadzki wiązało się z trudną decyzją dotyczącą samej wylewki.

Wiele dowiedziałem się o tynkowaniu maszynowym

tynki maszynowe gipsowe łódźTak sobie rozplanowaliśmy całą budowę, żeby ostatnim jej etapem w tym roku było otynkowanie ścian od wewnątrz. Są to prace, które są konieczne i trzeba je zrobić a im szybciej tym lepiej. Tym bardziej, że wylaliśmy już posadzki, żeby móc się po domu swobodnie poruszać. Wcześniej było to utrudnione bo na podłogach leżała cała instalacja ogrzewania podłogowego. Co do tynkowania to też wiąże się z tym podjęcie ważnej decyzji co do używanej w jej trakcie zaprawy tynkarskiej. Podjąłem decyzję, że zrobimy tynki maszynowe gipsowe Łódź, ale do wyboru były jeszcze dwa inne rodzaje tynków. Poza gipsowymi robi się jeszcze tynki cementowo-wapienne i bardzo rzadko wapienne. W zasadzie musiałem wybrać pomiędzy gipsowymi a cementowo-wapiennymi. Oczywiście tynkowanie maszynowe nie podlegało dyskusji, bo przecież nikt nie będzie dzisiaj tynkował ścian ręcznie. W każdym razie poczytałem wszystkie dostępne informacje na temat tynkowania maszynowego i zupełnie świadomie zdecydowałem się na tynki gipsowe. Są one biała, a po ich położeniu ściany można bardzo łatwo pomalować. Technika tynkowania gipsowego jest tak doskonała, że po dobrym tynkowaniu nie trzeba będzie robić jeszcze dodatkowej gładzi gipsowej. No i kolejnym argumentem, który przemówił mi do rozsądku jest różnica w cenie, bo tynki gipsowe są o kilka złotych tańsze od cementowo-wapiennych. Wybierając zaprawę gipsową nie zastanawiałem się w ogóle nad tym jaki będzie miała ona wpływ na oddychanie ścian, bo to i tak będzie zależeć głównie od elewacji zewnętrznej.

Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru, ale o tym przekonam się za kilka tygodni, gdy tynkarze wykonają swoją pracę. Obecnie najlepsi fachowcy mają tyle pracy, że bardzo trudno o krótkie terminy wykonania prac. Wszyscy się budują a jak się wszyscy budują to wszystkie nowe domy trzeba od wewnątrz otynkować. Kilka tygodni czekania to jednak naprawdę niewiele w stosunku do kilku lat budowania swojego nowego domu do stanu pod klucz.