Zastosowanie wkładek amortyzujących do butów gwarancją zdrowia

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zastosowanie wkładek amortyzujących do butów gwarancją zdrowia

Niestety schorzeniami, które obecnie klasyfikuje się już niemalże jako choroba cywilizacyjna, są schorzenia kręgosłupa. Kręgosłup spełnia jedną z najważniejszych funkcji w organizmie człowieka – utrzymuje ciężar całego ciała. Warto więc ograniczyć w jak największym stopniu szkodliwe czynniki powodujące jego uszkodzenia, tak by cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jedną z przyczyn powodujących bóle kręgosłupa jest obuwie o nieprawidłowej i nieprzystosowanej do chodzenia podeszwie.  

Redukowanie wstrząsów dzięki wygodnym wkładkom amortyzującym

wygodne wkładki amortyzujące do butówZbyt twarda podeszwa nie gwarantuje komfortu chodzenia i nie ma zdolności amortyzowania powstających podczas chodzenia wstrząsów przenoszonych na cały organizm. Idealnym rozwiązaniem niwelującym dyskomfort i ból, powstały podczas długotrwałego chodzenia lub stania, to wygodne wkładki amortyzujące do butów, poprawiające w znacznym stopniu komfort noszenia obuwia. Stanowią dobre podparcie dla stopy, stabilizując równocześnie w prawidłowy sposób jej naturalny łuk, a także piętę. Są specjalnie wyprofilowane dzięki czemu w znacznym stopniu redukują wszelkie mikrowstrząsy przenoszone na stopę. Ponadto eliminują ryzyko powstania płaskostopia, wykluczają bóle stopy i stawów. Oprócz codziennego użytkowania polecane są również do stosowania przez profesjonalnych biegaczy ze względu na zwiększoną podatność ich stóp na urazy. Dobrze dobrane i wygodne wkładki amortyzujące do butów korygują stopę i zmuszają ją do prawidłowego ułożenia. Mogą być zastosowane do wielu modeli butów, należy jednak pamiętać, aby obuwie zapewniało odpowiednią ilość miejsca na włożenie takiej wkładki (wystarczy około 0,5 cm grubości). Prawie wszystkie dostępne na rynku wkładki amortyzujące wyposażone są w otwory wentylacyjne zapewniając bardzo dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia. W ten sposób wykluczony jest przykry problem związany z nadmierną potliwością stóp. Wykonane są z antypoślizgowych materiałów i uniemożliwiają niekontrolowane przesuwanie się stopy. Wkładki dostępne są w wielu rozmiarach, jednak czasami należy je samodzielnie dopasować (poprzez docięcie nożyczkami) do kształtu podeszwy obuwia.

Wkładki do butów gwarantują właściwą pracę nóg poprzez równomierne rozłożenie nacisku na całą stopę. Warunkują prawidłowe ułożenie stopy w obuwiu, zapewniając tym samym odpowiednią postawę ciała i dobre podparcie dla osi kręgosłupa. Dobrze dopasowane, ale co najważniejsze, wygodne wkładki amortyzujące do butów eliminują w bardzo dużym stopniu ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych stopy i całego kręgosłupa.