Zastosowanie promienników podczerwieni

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zastosowanie promienników podczerwieni

Obróbka termiczna jest warunkiem sprawnie zrealizowanych procesów produkcyjnych. Nic dziwnego że właśnie ten sposób obróbki jest wykorzystywany przez wiele fabryk i zakładów produkcyjnych. Ważne jest jednak, aby obróbka ta nie wiązała się ze znacznym wykorzystaniem energii.

Jakie promienniki podczerwieni są najlepsze?

ceramiczne promienniki podczerwieniNiemal każdy towar, który schodzi z linii produkcyjnej wymaga dodatkowej obróbki, zazwyczaj termicznej. Jest to konieczne, aby rezultaty produkcje były bardziej trwałe. Ten sposób obróbki jest wykorzystywany przez większość zakładów produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu, od spożywczego, po drukarski. Oczywiście jednak należy pamiętać o tym, aby obróbka termiczna nie wiązała się ze zbyt wysokim zużyciem energii elektrycznej. To bowiem oznaczałoby znaczny wzrost kosztów eksploatacyjnych w danej fabryce, a tym samym używanie obróbki termicznej stałoby się kompletnie opłacalne. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie powinno dziwić, że obecnie tak dużą popularnością cieszą się ceramiczne promienniki podczerwieni. Ten rodzaj maszyny do obróbki termicznej ma bowiem wiele zalet, z których na pewno warto wymienić bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki temu, że większość wytwarzanej przez promienniki podczerwone energii to energia cieplna, o pozyskanie której właśnie najbardziej chodzi. Dzięki temu można uzyskać taki sam efekt obróbki w krótszym czasie, niż w przypadku innego rodzaju wymienników ciepła, a tym samym obniżyć koszty obróbki termicznej w fabryce. Warto także podkreślić fakt, że światło emitowane przez lampy podczerwone jest najbardziej zbliżone pod względem charakterystyki do światła słonecznego. Ma to szczególne znaczenie podczas wykorzystywania promienników podczerwieni do hodowli roślin, ale także podczas używanie do obróbki termicznej w przemyśle spożywczym. Promienniki podczerwieni wyróżniają się także tym, że są bardzo trwałe, dzięki czemu inwestycja w tego typu oświetlenie do obróbki termicznej z pewnością w krótkim czasie zwróci się i będzie spory zyskiem dla firmy. Wszystko to sprawia, że ten typ oświetlenia cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością jest bardzo powszechnie używany w różnych gałęziach przemysłu, pozornie nie związanych ze sobą.

Obróbka termiczna jest jednym z ostatnich etapów produkcji w wielu różnych gałęziach przemysłu. Ważne jednak, aby ten etap produkcji był jak najbardziej energooszczędny. Dlatego też do jego realizacji bardzo często wykorzystuje się światło podczerwone, zużywające małe ilości energii.