Zastosowanie paneli na podczerwień

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zastosowanie paneli na podczerwień

Inwestorzy, który decydują się na wybudowanie domu coraz częściej biorą pod uwagę alternatywne metody ogrzewania. Sądząc po tym, jak szybko zużywają się zasoby nieodnawialne energii, rozwiązanie to niewątpliwie jest nie tylko opłacalne, ale i przyszłościowe. Do metod alternatywnych ogrzewania domów zaliczyć można między innymi elektryczne promienniki podczerwieni. Według producentów, jest to bardzo wygodny i ekologiczny sposób na ogrzewanie domów. Jednak koszty są prawie takie same jak przy ogrzewaniu węglowym.

Jak działają panele na podczerwień?

panel na podczerwieńZagłębiając się w temat ogrzewania za pomocą podczerwieni dojść można do wniosków, że jedyne co rozróżnia je od ogrzewania węglowego jest sposób działania oraz ekologia. Patrząc z drugiej strony promienniki na podczerwień zasilane są równie drogim prądem, którego produkcja często wiąże się również ze zużywaniem surowców nieodnawialnych. Panel na podczerwień, który można bez problemu nabyć i zamontować w swoim domu znacząco różni się od konwencjonalnych metod grzewczych. Promienniki podczerwieni działają na zasadzie przetwarzania energii elektrycznej w ciepło, która przybiera postać promieniowania podczerwonego. Mówiąc prościej, panele na podczerwień emitują niewidzialne dla oczu promieniowanie, które dobrze przenosi ciepło. Można nazwać je swoistą grzałką, gdyż sposób działania jest prawie taki sam. Podstawowe promienniki wykonane są z żarówek oraz elementów ceramicznych i metalowych. Panele tego typu mogą mieć różne rozmiary i zróżnicowany poziom mocy, z jaką mogą działać. Niektórzy o tym wiedzą, a niektórzy nie, że zwykłe żarówki w 95 procentach wytwarzają ciepło, a tylko w 5 procentach światło. W panelach na podczerwień tego typu straty energii wykorzystywane są na korzyść użytkownika. Żarówki edisonowskie są zatem emitentami promieni podczerwonych, a co za tym idzie, produkują nie tylko światło, ale w bardzo dużym stopniu ciepło. Tego typu zastosowanie żarówek wydaje się być bardziej korzystne, niż wykorzystywanie ich do celów oświetleniowych. Żarówki użyte jako emitenci promieni podczerwonych w panelach grzewczych są efektywne relatywnie w 95 procentach.

Trudno sobie wyobrazić, inny przewodnik czy też generator ciepła, którego efektywność będzie podobnie wysoka jak ta. Warto skorzystać z rozwiązania jakim jest panel na podczerwień, gdyż daje one bardzo dobre efekty. Dzięki świadomości tego, iż jest to rozwiązanie ekologiczne panele te mogą zyskiwać bardzo dużą popularność we wszystkich środowiskach ceniących sobie ekologiczne rozwiązania.