Zastosowanie membrany dachowej VAXO

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zastosowanie membrany dachowej VAXO

Na pokrycie dachu składa się nie tylko to, co jest widoczne gołym okiem z zewnątrz domu czy od strony poddasza. Membrana dachowa jest umiejscowiona tuż przed zewnętrznym okryciem dachu. Membrany dachowe znajdziemy na dachach sklepów wielkopowierzchniowych, magazynach, biurowcach, jak i domów rodzinnych. Membrana PVC jest materiałem, który służy do jednowarstwowej izolacji dachu. Pierwsze membrany wykorzystano w Europie już w latach 60. XX wieku, a w USA pojawiły się 10 lat później.

Do czego służy membrana dachowa?

trwała membrana dachowa vaxoDach to skomplikowana konstrukcja, która składa się z wielu warstw. Współtworzą one kompatybilny system, który chroni przed utratą ciepłą zimą i nadmiernym nagrzaniem latem, a przede wszystkim stanowi zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Takim niewidocznym dla oka, aczkolwiek niezwykle ważnym elementem w strukturze dachu jest membrana dachowa. Trwała membrana dachowa VAXO to rodzina wielowarstwowych dyfuzyjnych membran dachowych stosowana w bezpośrednim kontakcie z izolacją termiczną. Produkt charakteryzuje się atrakcyjną ceną przy jednoczesnym zachowaniu parametrów technicznych. Membrana dachowa składa się z trzech warstw. Począwszy od warstwy funkcyjnej (jednostronnie przepuszczającej cząsteczki pary wodnej) oraz dwóch warstw zewnętrznych chroniących warstwę funkcyjną przed uszkodzeniami. Fundamentalną funkcją membran dachowych jest ochrona termoizolacji i konstrukcji dachu przed wilgocią z zewnątrz, a także odprowadzanie wilgoci z ocieplenia. Jest to na tyle istotne, że zawilgocenie materiału izolacyjnego drastycznie obniża jego sprawność cieplną. Membrana dachowa działa dwutorowo: przeciwdziała przedostaniu się wody opadowej do ocieplenia, ale też umożliwia wyprowadzenie pary wodnej (powstającej wewnątrz pomieszczeń) z izolacji na zewnątrz. Właściwe każdy dach, a przede wszystkim dach ocieplony, powinien być zabezpieczony przed kondensatem (skropliną), a także przed wodą, śniegiem i wiatrem, który może przewiewać przez ocieplenie.

Poddasza są zazwyczaj ocieplone wełną mineralną lub szklaną. Aby spełniała swoje zadania prawidłowo, musi być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Pamiętajmy, że zawilgocony materiał izolacyjny jest nieskuteczny, co łączy się ze stratami energii zużywanej na ogrzewanie budynku. Aby temu zapobiec, należy stosować od strony poddasza folię paroizolacyjną, a od strony zewnętrznej paroprzepuszczalną membranę dachową. Dopiero takie połączenie zapewni komfortowe warunki do życia w mieszkaniu.