Zalety stosowania wózków skrzyniowych w magazynach

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zalety stosowania wózków skrzyniowych w magazynach

 

Magazynier to osoba, której zadaniem jest zarządzanie i organizacja pracy w obszarze magazynu, czyli miejsca buforowego dla towarów i produktów. Oprócz wprowadzania w komputer dokumentów wydania zewnętrznego i przyjęcia zewnętrznego magazynier musi fizycznie zająć się logistyką ułożenia towarów na dostępnej przestrzeni. Magazyny najczęściej występują w hurtowniach produktowych, gdzie często należy przygotować odpowiednie zamówienie do odbiorców, należy wtedy w jakiś dostępny sposób przygotować dla nich partię zamówionego towaru.

Przydatność wózków skrzyniowych w obsłudze magazynu

wózki skrzynioweNajczęściej w magazynach panuje napięcie związane z czasem, ponieważ każdemu się spieszy i nikt nie może czekać. To chleb poprzedni magazyniera, który w takim napięciu musi zapanować nad właściwą rotacją towarów w magazynie. Z jednej strony presja czasu, ale z drugiej konieczność utrzymania porządku i systematyczności, to dwa sprzeczne elementy, które sprawiają, że pracownik może popełnić błędy. Błędy skąd indziej dość katastrofalne w skutkach, gdyż wyobraźmy sobie, że magazynier się pomylił i klient otrzymał pomylony towar. Rodzi to jeszcze większe problemy i powoduje, że naprawa tej sytuacji zabiera nam sporo czasu i mamy go jeszcze mniej na pozostałe czynności. Pomocnym narzędziem magazyniera są wózki skrzyniowe na kółkach. Są to niewielkie, często niewiele większe od wózka sklepowego pojazdy do ręcznego poruszania, z miejscem załadunkowym na towar. Najczęściej składają się z metalowej lub aluminiowej ramy, często z bokami wykonanymi z siatki, podłogi z drewna lub aluminiowej płyty, oraz uchwytu do rąk i kółek, które umożliwiają się jego poruszanie. Dzięki zastosowaniu wózków skrzyniowych, magazynier po otrzymaniu odpowiedniego zamówienia na towar, po prostu w dogodnym dla siebie momencie ładuje go na wózek który spokojnie czeka na przyjazd klienta. Dzięki czemu po pierwsze magazynier nie traci czasu na załadunek odrywający go od pracy, gdyż wykonuje go w dogodnym dla siebie momencie oraz po drugie nie będzie musiał działać w sytuacji presji czasowej szykując towar dopiero po przyjeździe klienta aby mu go wydać bezpośrednio.

Ułatwienia w postaci tych urządzeń już dawno docenili pracownicy hal magazynowych na całym świecie. Jeśli ktoś miał przyjemność bycia w magazynie, to widział na pewno całe floty wózków skrzyniowych przygotowanych do pracy. Dzięki ich zastosowaniu daje się odczuwać dużą oszczędność czasu, a co za tym idzie w myśl powiedzenia „czas to pieniądz” również przynosi to swego rodzaju korzyści materialne.