Zalety oleju czosnkowego

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zalety oleju czosnkowego

Gołąb sportowy jest zwierzęciem ciężkim do hodowli. Problematyczny chów wiąże się z wpływem nastroju ptaka na jego zdrowie fizyczne. Zaniedbanie skrzydlatego towarzysza może łączyć się z wieloma trudnościami, które będą widoczne podczas dalszej relacji ze zwierzęciem. Pozostaje pytanie: jak podejść do hodowli ptactwa? Podstawą dobrej diety są składniki odżywcze, które warto zapewnić gołębiowi.

Zdrowotne właściwości oleju dla gołębi

olej czosnkowy dla gołębiOdpowiedzialny hodowca będzie w stanie zapewnić pupilowi dobre suplementy. Czosnek jest rośliną o prozdrowotnych właściwościach, która wpływa korzystnie nie tylko na stan zdrowia ludzi, ale i innych zwierząt, w tym ptaków. Odpowiedni olej dla gołębi będzie zapewnieniem wysokiej kondycji zwierzęcia podczas jego lotu. Regularna dawka będzie źródłem nienasyconych kwasów. Są to m.in. kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6. Dedykowany olej powinien być posiadać w składzie witaminę E, fosfolipidy, prowitaminę A oraz K. Wpływa na skuteczną poprawę kondycji psychoruchowej. Warto zwrócić uwagę na to, że sprawdzone preparaty będą stałą dawką witaminową, co wpływa m.in. upierzenie zwierząt, kondycję, muskulaturę oraz rozpiętość skrzydeł gołębi. Olej czosnkowy dla gołębi powinien być stosowany 1-2 razy w tygodni po łyżce. Posiada płynną postać, przez co można ekstrakt może być stosowany do codziennej karmy. Warto zwrócić uwagę na naturalny skład preparatu. Dobry olej powinien być wzbogacony w alicynę, która jest naturalnym antybiotykiem, który wykazuje solidne działanie biobójcze. Substancja wzmacnia naturalną odporność organizmu i zapewnia poprawną pracę układu pokarmowego. Odpowiedni olej czosnek dla gołębi powinien wpływać na zwierzę wigoryzująco. Regularna suplementacja zminimalizuje szansę na zachorowanie, ponieważ olejek wykazuje antybakteryjne i antywirusowe właściwości i dzięki temu, gołąb uniknie poważnych przypadłości takich ornitoza lub kornitoza. Czosnek w płynnej postaci stabilizuje pracę organizmu – nie tylko układu trawiennego, ale i krwionośnego. Wynika to z faktu, że substancje zawarte w olejku czyszczą krew i zapobiegają utlenieniu hemoglobiny. Dzięki temu, samopoczucie zwierzęcia ulega zmianie. Szereg witamin wpływa na jego naturalną energię. Dzięki odpowiedniej dawce olejku, zwierzę będzie w ciągłej gotowości, dlatego warto zwrócić uwagę na to, ile oraz jak często stosujemy preparat.

Istnieją dedykowane fora gołębiarskie, które mogą być istotnym źródłem wiedzy dla hobbysty. Nie tylko rzeczowe artykuły na temat hodowli będą istotne. Komentarze innych właścicieli będą dawką wiedzy na temat zdrowia ptaków. Rekomendowanymi suplementami są olejki z różnorodnych roślin, dlatego warto skoncentrować się na ich obecności, podczas planowania diety zwierzęcia. Nie każdy olejek będzie posiadał sprawdzony, dlatego research w sieci powinien okazać się pomocny.