Zalety niezawodnych elektrolitów dla konia

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zalety niezawodnych elektrolitów dla konia

 

Kilka dni temu zadzwonił do mojej lecznicy weterynaryjnej właściciel okolicznej stadniny. Powiedział, że jeden z jego koni bardzo źle się czuje i wygląda jakby był chory. Poprosił mnie o konsultację weterynaryjną. Szybko zabrałam odpowiednie sprzęty medyczne oraz leki i udałam się na wizytę. Okazało się, że koń faktycznie był w dosyć ciężkim stanie. Zachorował i konieczne stało się podanie antybiotyku. Niestety, właściciel w ciągu ostatnich kilku dni nie oszczędzał konia i brał go na zawody jeździeckie i treningi. Teraz, koń się odwodnił i oprócz antybiotyku musiałam podać mu elektrolity.

Jaki jest skład elektrolitów dla koni sportowych?

niezawodne elektrolity dla koni sportowychWłaściciel konia zapytał się mnie, co znajduje się w składzie tego preparatu. Odpowiedziałam mu, że podałam konikowi niezawodne elektrolity dla koni sportowych, które są wysokojakościowe i zawierają odpowiednie dla takich koni mikroelementy i witaminy. Elektrolity dla koni sportowych różnią się tym od elektrolitów dla zwykłych koni tym, że zawierają dużo większe dawki magnezu i potasu, czyli mikroelementów, które są bardzo potrzebne koniom, które dużo biegają i trenują. Zapobiegają one bowiem powstawaniu skurczy w mięśniach i wspomagają odpowiednią pracę układu ruchowego zwierzęcia. Ja, podałam koniowi elektrolity w kroplówce, ponieważ musieliśmy reagować szybko, a takie preparaty mają najlepszą formę wchłaniania się. Ważne jest jednak, żeby podawać konikowi takie substancje także wtedy, kiedy nie jest chory. Dzięki temu zwierzę utrzymuje lepszą kondycję i jest bardziej wytrzymałe podczas zawodów nawet w najbardziej upalny dzień. Wtedy można zdecydować się na suplementy rozpuszczane w wodzie, które również świetnie się wchłaniają. Wystarczy dodać je zwierzęciu do miski z wodą. Są one bezsmakowe i nie zmieniają smaku oraz koloru wody, dlatego zdecydowana większość zwierząt bardzo dobrze je toleruje. W dodatku takie elektrolity są łatwo dostępne i tanie, dlatego z pewnością nie obciążą one zbytnio budżetu właściciela.

Już wkrótce przekonałam się, że właściciel konia, posłuchał mnie i od teraz dużo lepiej dbał o swoje zwierzę, podając mu odpowiednią suplementację. Kilka tygodni później pojawiłam się u niego w stajni na kontroli. Koń miał teraz świetne wyniki badań z krwi, ponieważ codziennie otrzymywał odpowiednią dawkę elektrolitów dla koni sportowych. Zaproponowałam jeszcze tylko właścicielowi, żeby w najbardziej upalne dni trochę zwiększył dawkę, ponieważ zwierzęta, tak samo jak ludzie, podczas wysokich temperatur mają szybką przemianę materii.