Zabezpieczona skrytka sejfowa

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zabezpieczona skrytka sejfowa

Pracownicy biurowi najwyższego szczebla zajmują się w naszej firmie danymi zastrzeżonymi, niedostępnymi dla każdego kto nie posiada autoryzacji. Takie dane zazwyczaj przechowywane są na nośnikach elektronicznych i składowane w zabezpieczonym sejfie, przeznaczonym właśnie do tego celu. Jednak w wielu budynkach nie ma możliwości montażu takowego sejfu, ze względu na samą konstrukcję. Pomieszczenia biurowe są bowiem otwarte, lub oddzielone od siebie szklanymi ścianami.

Najnowocześniejsza skrytka do wnętrza umeblowania

nowoczesne skrytki sejfoweW tego rodzaju pomieszczeniach nie można zamontować bezpieczne sejfu pełnowymiarowego, gdyż nie ma tam ścian nośnych, do których można by owy sejf przymocować. Obecność takiego sejfu może również zwracać niepożądaną uwagę, dlatego też od niedawna pomieszczenia biurowe zostały wyposażone w znacznie wygodniejsze, ale również dyskretniejsze skrytki, umieszczone w biurkach pracowników. W przeciwieństwie do dużych sejfów, nowoczesne skrytki sejfowe mogą być bowiem zainstalowane w przegrodach biurek czy szaf, i najczęściej są całkowicie niewidoczne dla osób postronnych. Niektóre skrytki sprzedawane są nawet z dedykowanymi biurkami czy szafkami, służącymi jako miejsce do składowania niejawnych danych. Umeblowanie to jest dopasowane wyglądem do najpopularniejszych serii mebli biurowych i może być łatwo wpasowane do dowolnego pomieszczenia. Mają one pojemność podobną do typowej biurowej szuflady, więc niezależnie od wariantu w zupełności wystarczają do składowania nośników danych i mniejszych ilości dokumentacji, nie przeznaczonej do przechowywania w obiektowym archiwum. Skrytki te są wykonane dokładnie tak samo jak wszystkie sejfy biurowe, więc są nie tylko całkowicie ogniotrwałe ale również hermetycznie zamykane, by lepiej chronić zawartość przed możliwością zawilgocenia czy zakurzenia. Nie mogą być one również otwarte za pomocą ręcznych narzędzi bez wzbudzenia alarmu, gdyż każdy sejf połączony jest na stałe z systemem alarmowym obiektu.

Najczęstszą metodą zabezpieczenia skrytki przed osobami niepowołanymi jest zamek szyfrowy, choć w wielu przypadkach otrzymywaliśmy skargi od pracowników, uważających iż taka metoda zamknięcia jest niewygodna, a otwarcie sejfu czasochłonne. Nasze sejfy są więc wyposażone w nowoczesne zamki elektroniczne, odbezpieczane za pomocą czytnika odcisków palców oraz kodu. W sklepach można jednak bez większych trudności dostać warianty wyposażone w najróżniejsze zabezpieczenia, od kluczy dostępowych po elektroniczne zamki każdego rodzaju.