Zabezpieczenie schodów szklaną balustradą

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zabezpieczenie schodów szklaną balustradą

 

Mój sąsiad ma bardzo wysublimowany gust. Nie zdziwiło mnie więc zupełnie, gdy zaczynając remont domu, zatrudnił architekta wnętrz. Każdy mebel, każda płytka i każdy obrazek musiał być skrzętnie zaplanowany i przemyślany. Wszystko miało być utrzymane w stylu nowoczesnym, ale nie loftowym. Duże, jasne przestrzenie z prostym, geometrycznym wyposażeniem. Największy problem jednak stanowiły schody, a dokładniej sposób zabezpieczenia ich. Tu koncepcja architekta nijak nie chciała się zgodzić z wizją sąsiada.

Schody tylko ze szklaną balustradą

balustrada szklanaNa potrzeby i gust sąsiada wpływa jeszcze jeden, bardzo ważny czynnik. Istotna w tym wszystkim jest informacja, że Pan sąsiad ma dwójkę dość małych dzieci. Rozrabiaki, jakich mało. Każdą lukę w zabezpieczeniach i sytuację do zrobienia sobie krzywdy są w stanie wykorzystać. Gdy więc architekt w swojej koncepcji wystroju mieszkania nie przewidział miejsca na balustradę, sąsiad taki projekt zawetował. Na nic się zdały tłumaczenia fachowca, że nowoczesne wnętrze z nowoczesnymi schodami nie pasuje do balustrady. Sąsiad się uparł, że musi u niego takowa być. Ileż różnych koncepcji balustrad pokazywał sąsiadowi architekt! I żadna nie spodobała się wystarczająco, żeby ją zaakceptować. Aż w końcu jedna koncepcja mu się spodobała. Piękne, ciemne schody i do tego balustrada szklana. Szkło na tyle wytrzymałe, że nawet dzieci sąsiada nie są w stanie go rozbić. Rozciąga się od podłogi, do wysokości ponad metra, więc górą też jej nie obejdą. A przy tym jak genialnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrze! Instalowana na niklowanych słupkach i mocowana do nich za pomocą niklowanych śrub, wygląda bardzo nowocześnie. Odrobinę więcej pracy będzie miała tylko żona sąsiada, żeby zmywać z niej odciski nie zawsze czystych rączek dzieci. Czymże jest jednak obowiązek sprzątania przy tak ogromnej dozie artystycznego spełnienia? Sąsiad przekonał ją również, że tego typu balustrada jest bezpieczniejsza dla dzieci. Nie posiada szczebelków, jak zwykła balustrada, a co za tym idzie, nie można wypaść pomiędzy nimi.

Sąsiad remont zakończył ukontentowany. Wszystko, co chciał osiągnąć, zostało zrobione. Dzieci są bezpieczne, wystrój jest nowoczesny, a żona zadowolona. Rzeczone schody znajdują się w centralnej części domu, będąc najważniejszym elementem. Jest to oczko w głowie sąsiada. Przy każdej wizycie opowiada o tym, jak udało mu się wpaść na pomysł szklanej balustrady i jak ta sytuacja uratowała jego dom przed aranżacyjną i funkcjonalną klęską. Nigdy nie pomyślałabym, że można być tak zadowolonym z balustrady.