Zabawka buldog dla dziecka

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Zabawka buldog dla dziecka

Dzieci często marzą o posiadaniu zwierzątka domowego, jednak rodzice zwykle przyjmują to marzenie z nieco mniejszym entuzjazmem. Powodem może być niewielki metraż mieszkania, względy ekonomiczne lub zdrowotne. Jednak póki dziecko jest na tyle małe, by nie pojąć w pełni powagi sprawy, warto najpierw sprawić mu nieco mniej zobowiązujący prezent…

Buldog – zabawka niczym żywa

buldog francuski - zabawkaKwestia uwrażliwienia dziecka na troskę o drugiego człowieka i zwierzę jest istotnym celem wychowawczym dla większości rodziców. Co zrobić, by dziecko wiedziało, jak opiekować się pupilem, zanim dorośnie do tego, by przyjąć go pod swój dach? Najlepiej będzie dobrze przygotować je do tego za pomocą specjalnego instruktażu i bacznie obserwować postępować, czy robi postępy. Warto zadbać o to, by dziecko otrzymało namacalny wzorzec w postaci naszego postępowania. Należy wytłumaczyć i uczulić dziecko na to, że żywe istoty tak samo jak one czują, posiadają emocje i uczucia. Tak samo jak każde zwierzę. Doskonałym sposobem na zilustrowanie dziecku, jak właściwie zaopiekować się potencjalnym przyszłym pupilem jest kupiony wcześniej buldog francuski – zabawka. Każde dziecko ucieszy na się na wieść o tym, że będzie miało możliwość wykazać się odpowiedzialnością, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Sztuczny piesek wiernie odwzorowuje zachowania i potrzeby żywego zwierzęcia. Imituje jego odgłosy, sapie i szczeka na wzór prawdziwego buldoga, a także nawiązuje do niego wyglądem. Jest uszyty z miłego dotyku syntetycznego futerka wełniano-akrylowego. Posiada wbudowany mechanizm wytwarzający dźwięki podobne do tych, jakie wydaje żywy pies za sprawą użytego na taśmie nagrania. Jeśli się go pogłaszczemy – piszczy i cieszy się oraz macha ogonkiem, a jeśli jest głodny lub zmęczony – również wydaje stosowne odgłosy. Do zestawu dołączona są akcesoria do karmienia szczeniaczka – butelka, bidon, sztuczna kość i kiełbasa, miseczka z karmą, a także przyrządy do pielęgnacji pupila. W komplecie znajdziemy szczotkę do wyczesywania, szampon do mycia z użyciem wody pod opieką osoby dorosłej, poduszkę-siedzisko, na której może sypiać piesek oraz smycz do wyprowadzania. Buldożek ma ruchome oczka, które wodzą za dzieckiem dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu, a także mechanizm imitujący ruch prawdziwego psa.

Dzięki zastosowaniu specjalnego aparatu piesek sygnalizuje nam o swoich potrzebach szczekaniem lub unoszeniem noska. Jeśli je spełnimy – pasek pod obróżką zaświeci się na zielono. Zabawka działa na baterie-paluszki, które należy wymieniać średnio raz na miesiąc, choć jest to również zależne od intensywności użytkowania. Warto pomyśleć o tego typu zabawce nim zdecydujemy się na adopcję żywego pupila.