Wzmocniona rama do samochodu interwencyjnego

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wzmocniona rama do samochodu interwencyjnego

Niejednokrotnie zdarza się, iż helikopter ratowniczy nie jest dostępny podczas wezwania, gdyż może w tym czasie wykonywać inne zadania, tankować, lub nie być zdolny do transportu z jakiegokolwiek innego powodu. W takich przypadkach, do miejsca wezwania jeździmy samochodami terenowymi, przystosowanymi do poruszania się po ekstremalnym górskim terenie. W naszej jednostce ratowniczej, park maszynowy stanowią głównie terenówki Duster od Dacii.

Orurowanie do samochodu od Dacii

orurowanie dusterDustery są samochodami półterenowymi, mogącymi służyć zarówno jako pojazd offroadowy i drogowy. Nie są więc tak wytrzymałe jak pełnoprawne pojazdy terenowe, ani też nie mają tak dużej mocy, aczkolwiek w przeciwieństwie do nich, należą do bardzo ekonomicznych samochodów, i nie zużywają ogromnych ilości paliwa podczas nawet krótkiej jazdy. Są jednak bardzo tanie w utrzymaniu, i łatwe do ewentualnej naprawy. Jednym z ich największych mankamentów jest niewysoka wytrzymałość, dlatego modyfikacje zwiększające odporność na uszkodzenia po kolizjach z przeszkodami terenowymi są w naszej jednostce standardowo zamawiane do każdego nowego samochodu. Nie używamy jednak typowego, stalowego orurowania, jakie jest najpopularniejszą modyfikacją wśród kierowców samochodów terenowych, gdyż takie modyfikacje wymagają ingerencji w konstrukcję samochodu. Zamiast tego, w naszych samochodach zamontowane jest firmowe orurowanie Duster, które można bez problemu zamówić w każdym salonie Dacii podczas zakupu nowego samochodu. Owe orurowanie ma za zadanie osłaniać samochód przed zniszczeniami, spowodowanymi kolizją z przeszkodą terenową, aczkolwiek nie ograniczać jego osiągów i mobilności, więc wykonane jest z włókna węglowego, odpornego i wytrzymałego, aczkolwiek lekkiego. W przeciwieństwie do większości rodzajów orurowania do samochodów terenowych, firmowa rama do Dustera nie wychodzi ponad karoserię samochodu, oraz nie otacza kabiny kierowcy.

Nie zapewnia może tak dokładnej ochrony jak orurowanie w samochodach rajdowych, aczkolwiek nie ogranicza widoczności i swobody kierowcy, jak również nie utrudnia opuszczania pojazdu czy wsiadania. Dzięki temu, orurowanie spełnia wszystkie wymagania drogowe, przez co samochód wyposażony w takowe może poruszać się normalnie po drogach miejskich bez żadnych ograniczeń. Nie jest to szczególnie droga modyfikacja, więc przydaje się każdemu kierowcy, jeżdżącemu po bardzo trudnych trasach. Niejednokrotnie może bowiem zapobiec poważnemu uszkodzeniu samochodu, które mogłoby okazać się niemożliwe do naprawienia.