Wysoka cena przeszkodą w remoncie placu zabaw

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wysoka cena przeszkodą w remoncie placu zabaw

 

Kiedy kilka lat temu wiosenna burza powaliła dwa drzewa na placu zabaw w przedszkolu mojego syna dzieci zostały pozbawione miejsca, gdzie mogłyby spędzać czas na świeżym powietrzu. Prace nad usuwaniem szkód trwały około tygodnia i niestety okazało się, że plac nie nadaje się do użytku. Zniszczeniu uległy drewniane i plastikowe sprzęty, na które przewróciły się drzewa. Oznaczało to potrzebę całkowitego remontu placu.

Przedszkolny plac zabaw w rozsądnej cenie

ceny placów zabaw

Do końca roku szkolnego dzieciaki chodziły na pobliskie boisko lub do parku. Jednak takie rozwiązanie w przypadku przedszkola nie mogło trwać długo więc dyrekcja rozpoczęła starania o fundusze na remont placu. Jak w przypadku większości spraw urzędowych  tak i ta musiała przejść długą drogę a i tak nie obyło się bez interwencji rodziców. Plac w przedszkolu nie był remontowany od lat i wydawało się, że choćby z tego powodu można było się spodziewać, że decyzja będzie szybka i pomyślna dla przedszkola. Niestety okres wakacyjny oraz różne przesunięcia w budżecie dzielnicy sprawiły, że po powrocie z wakacji sprawa nadal była w fazie podejmowania decyzji. Rodzice byli skłonni zorganizować zrzutkę na nowy plac ale ceny placów zabaw okazały się na tyle wysokie, że nie było mowy o samodzielnym sfinansowaniu inwestycji. Tym bardziej, że przedszkole jako instytucja państwowa nie mogłoby przyjąć takiego sposobu finansowania. Ostatnie ciepłe dni lata, podobnie jak okres przedwakacyjny dzieci musiały spędzić na boisku pobliskiej szkoły lub na placu zabaw w parku. Równocześnie z procedurą przyznawania funduszy na nowy plac zabaw w przedszkolu, trwała akcja poszukiwania wykonawcy. Oferta rynkowa jest bardzo bogata ale kiedy bliżej przyglądaliśmy się rozwiązaniom proponowanym przez firmy okazywało się, że dziedziniec przedszkola nie spełnia wszystkich warunków wymaganych obecnie przepisami prawa.  Nie mieliśmy więc tak dużego wyboru w doborze sprzętu na plac jak nam się wstępnie wydawało. Poza tym większość firm  proponowała ceny  będące daleko poza zasięgiem przewidywanego budżetu. Z pomocą przyszedł tata jednaj z dziewczynek uczęszczających do przedszkola i skontaktował przedszkole z zaprzyjaźnionym przedsiębiorcą, który zgodził się wyremontować plac w promocyjnej cenie.

Remont placu odbył się późną jesienią i przebiegał bez większych komplikacji. Przyznany budżet pokrył w całości koszt budowy w zakładanym na początku kształcie. Udało się również dopasować sprzęty do możliwości terenu przy przedszkolu tak, żeby mogły z nich korzystać zarówno maluchy jak i starsze dzieciaki. W miejsca powalonych drzew dzieci z pomocą pań przedszkolanek posadziły nowe drzewa co przy okazji stało się przyczynkiem do ciekawej lekcji na temat ekologii.