Wymiana ościeżnic drzwi zewnętrznych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wymiana ościeżnic drzwi zewnętrznych

Kilka lat temu do mojego domu zawitali złodzieje, którzy doszczętnie go splądrowali. Na szczęście nic się nikomu nie stało, ponieważ akurat wraz z dziećmi przebywałam u teściów, jednak strach pozostał do dziś. Od czasu tego feralnego zdarzenia przykładam bardzo dużą wagę do wszelkiego rodzaju zabezpieczeń przed włamaniami. Oczywiście kupiłam specjalistyczny monitoring oraz wymieniłam drzwi. Podczas wizyty złodziejów nie posiadałam żadnych specjalnych zabezpieczeń. Dziś chciałam Wam nieco opowiedzieć o tym, jak w stosunkowo niedrogi sposób może zmienić swoje stare drzwi w porządny antywłamaniowy produkt.

Kupno wzmocnionych ościeżnic do drzwi

wzmocnione drewniane ościeżnice drzwi zewnętrznychW chwili kradzieży posiadałam bardzo ładne, drogie, drewniane drzwi zewnętrzne. Włamywacze otworzyli ich zamek za pomocą przyniesionego ze sobą sprzętu. Po tym wydarzeniu wiedziałam, że muszę zmienić drzwi, jednak szczerze mówiąc, było mi ich zwyczajnie trochę szkoda. Miały dopiero dwa lata i prezentowały się pięknie, więc zaczęłam szukać sposobu, aby je wzmocnić, nie wyrzucając ich w całości. Jako kompletny laik w dziedzinie stolarki udałam się do sklepu z podobnymi akcesoriami, aby dopytać, czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Szybko okazało się, że wcale nie muszę wyrzucać skrzydeł swoich drzwi, a jedynie wymienić w nich zamek oraz zastosować nowoczesne maskownice. Za radą sprzedawcy zakupiła wzmocnione drewniane ościeżnice drzwi zewnętrznych. Okazało się, że było to optymalne dla mnie rozwiązanie. Ościeżnice były regulowane, więc po zdjęciu starych bez problemu mogłam zamontować nowe, wzmocnione. Obawiałam się początkowo, że będę miała problem z takim dobraniem tego produktu, aby idealnie pasowała do posiadanych już przeze mnie skrzydeł drzwiowych. Szybko przekonałam się, że mój strach był bezpodstawny. Sprzedawca pokazał mi setki różnych próbników i faktycznie było w czym wybierać. Nie tylko mogłam zdecydować się na swój ulubiony kolor, ale także określić dokładnie, jaki kształt ościeżnic mnie interesuje oraz czy mają one mieć jakieś dodatkowe dekoracje w postaci żłobień.

Kupując nowe ościeżnice, byłam w szoku, że istnieje tak bogata oferta tego typu asortymentu. Wydawało mi się, że wszystkie produkty tego typu wyglądają podobnie i ewentualnie różnią się jedynie kolorem. Szybko przekonałam się, że prawda jest zgoła inna. Od klienta zależy bardzo dużo, między innymi to, czy zdecyduje się na produkt dodatkowo wzmacniany, co utrudnia włamania oraz czy artykuł ma posiadać jakieś szczególe cechy charakterystyczne, ozdoby takie jak żłobienia.