Wykorzystanie zdjęć sferycznych do prezentacji lokali

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wykorzystanie zdjęć sferycznych do prezentacji lokali

W jaki sposób przedstawić odbiorcy mieszkanie na sprzedaż lub wnętrze lokalu pod wynajem, jeśli znajduje się on daleko od nas? Oczywiście najlepiej jest wysłać do niego zdjęcia pomieszczeń przy pomocy poczty e-mail. Istnieje jednak o wiele ciekawszy sposób na wyjątkową prezentacje lokalizacji. Zwłaszcza w dobie współczesnego rozwoju technologii zwykłe zdjęcia nie są już tak atrakcyjne jak pewna inna metoda, o której za chwilę opowiem.

Zdjęcie sferyczne lokalu

zdjęcia sferyczne lokaliPrezentacja pomieszczeń za pośrednictwem sieci, na stronach internetowych lub poprzez pocztę elektroniczną bywa różna. Na pierwszym miejscu kojarzy nam się na przykład przedstawienie rzutu pomieszczeń na schemacie, jaki widzimy często na stronach deweloperów sprzedających nowe mieszkania. Można do tego dołączyć zdjęcia, żeby w pełni oddać obraz pomieszczeń. Obecne technologie pozwalają jednak na coś więcej. Można na przykład wykonać zdjęcia sferyczne lokali, które w sposób bardziej działający na wyobraźnie zadziałają na potencjalnego odbiorcę. Takie zdjęcie wyświetlane poprzez ogólnie dostępne narzędzia można obracać w dowolnym kierunku, w lewo, w prawo, do góry, lub na dół, aby obejrzeć pomieszczenie w każdej perspektywie. Kilka zdjęć tego samego miejsca, ale w innych pomieszczeniach można łączyć poprzez linki w nich umieszczone i dzięki temu stworzyć możliwość wirtualnej wycieczki po tym miejscu. Sprawia to wrażenie bardziej namacalne niż zwykłe schematy i tradycyjne zdjęcia. Bardzo duże walory promocyjne tego typu przedstawiania wirtualizacji można wykorzystać w wieloraki sposób. Na przykład do sprzedaży nowych mieszkań, promocji lokali gastronomicznych, czy też przedstawienia najciekawszych miejsc w mieście. Takie zdjęcia można umieszczać na stronach internetowych oferentów, dzięki czemu ich oferta wygląda naprawdę profesjonalnie. Technologia sferyczna może także służyć do wirtualnych wycieczek nie tylko po zamkniętych pomieszczeniach, ale także na otwartej przestrzeni. Zdjęcia wykonuje się przy użyciu specjalnego sprzętu pozwalającego uchwycić tak rozległy krajobraz i połączyć wszystko w jedną całość.

Jeśli chodzi o walory marketingowe zdjęć sferycznych, to ich potencjał jest bardzo duży. Szczególnie, że jest to nowa technologia, która przyciąga ze względu na swoją innowacyjność. Warto przy tym zauważyć, że wszystko wskazuje na to, że nie będzie to tylko sezonowa moda, ale wkrótce może się ona okazać pewnym wyznacznikiem standardu, który będzie rozpowszechniał się w ciągu najbliższych lat. To jeden z powodów, dla których warto zainteresować się nim w najbliższym czasie.