Wykorzystanie zawiesi poliestrowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wykorzystanie zawiesi poliestrowych

 

Zarówno w przypadku elementów konstrukcyjnych, jak i wielkogabarytowych ładunków wymagających transportu, może się zdarzyć, że nie będą one posiadały odpowiedniego miejsca zaczepu. Jest to bardzo problematyczne, jeśli do przeniesienia w założeniu trzeba wykorzystać zawiesia linowe lub łańcuchowe. Nie są one na tyle elastyczne, żeby w bezpieczny sposób owinąć je wokół, dlatego w takich przypadkach sięga się po pasy lub węże, które wykonano z poliestru. Produkowane są w wielu szerokościach i formach, dlatego łatwo dopasować odpowiednie do potrzeb konkretnych zleceń.

Zawiesia z poliestru w budownictwie i transporcie

zawiesia poliestroweFirmy specjalizujące się w transporcie lub budownictwie z wykorzystaniem dużych elementów konstrukcyjnych muszą przestrzegać szczególnych norm dotyczących bezpieczeństwa. Zakładają one wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu, pozwalającego na przeniesienie i zabezpieczenie ciężkich ładunków. Zdarza się jednak tak, że niektóre z nich nie posiadają elementów mocujących. W takiej sytuacji należy sięgnąć po zawiesia poliestrowe. Możliwość swobodnego owijania nimi przedmiotów jest ich największym atutem. Można dzięki temu przenieść nawet ładunki o obłych kształtach i gładkiej powierzchni. W zależności od przeznaczenia, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zawiesi z poliestru. Najpopularniejsze są pasowe, produkowane w wielu szerokościach, a ich kolor i ilość przeszyć świadczą o przeznaczeniu i wytrzymałości poszczególnych z nich. Zakończone są dwiema pętlami, które umożliwiają wygodne zamontowanie ich na szaklach lub hakach. Kolejnym rodzajem są zawiesia wężowe. Ich rdzeń wykonuje się z kilku lin, a całość okrywa wąż z tego samego materiału. Zakończone są odpowiednim elementem mocującym. W firmach zajmujących się przewozem towarów szczególną popularnością cieszą się pasy transportowe. Są wytrzymałe i posiadają specjalne klamry, dzięki którym szybko i łatwo można je zacisnąć na ładunku. Aby mieć pewność, że zawiesia są bezpieczne do użytku, należy sprawdzić, czy oznaczone są jako zgodne z normami unijnymi.

Zawiesia wykonane z poliestru znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie sprawdziły się łańcuchy i liny stalowe. Używa się ich do bezpiecznego przenoszenia i transportowania ładunków, które nie posiadają na swojej powierzchni elementów mocujących. Na rynku dostępne są zawiesia o różnej budowie i szerokości. Tym samym bardzo łatwo można je dopasować do konkretnych zastosowań. Pamiętać jednak należy o sprawdzeniu, czy zostały wyprodukowane w zgodzie z unijnymi normami.