Wykładziny sportowe z firmy Gerflor

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wykładziny sportowe z firmy Gerflor

Pracując od wielu lat w firmie specjalizującej się w budowie obiektów sportowych mogłem na własne oczy obserwować zmieniające się podejście inwestorów, zarówno tych z sektora prywatnego jak i tych z sektora finansów publicznych, dotyczące jakości materiałów, z jakich wykonywane są hale sportowe, czy bardziej lub mniej specjalistyczne boiska. Początkowo praktycznie jedynym kryterium, jakie interesowało inwestorów była cena, ale teraz numerem jeden są materiały i gwarancje, jakie dają ich producenci.

Rekomendowana firma od podłóg sportowych

firma gerflor - podłogi sportoweChociaż przedsiębiorstwo, w którym pracuję zajmuje się budowaniem różnego rodzaju obiektów sportowych, to w kwestii nawierzchni od lat wspiera nas firma gerflor – podłogi sportowe to ich specjalizacja i trudno byłoby znaleźć na rynku lepszych fachowców w tym zakresie. Dzięki nim możemy startować do zamówień dotyczących różnego rodzaju obiektów, zarówno hal sportowych i widowiskowych, jak i klubów fitness. W zależności od specyfiki danego obiektu podłoga powinna być dostosowana, ale na szczęście zamawiający wiedzą o tym i zazwyczaj decydują się zapłacić nieco więcej za odpowiedni rodzaj podłogi, zamiast kierować się tylko ceną. W dzisiejszych czasach obiekt sportowy musi przede wszystkim spełniać oczekiwania użytkowników, być wytrzymała, zapewniać dobrą przyczepność i być elastyczna, żeby ograniczać ilość kontuzji. Oczywiście poziom sprężystości zależy od przeznaczenia obiektu. W klubach fitness podłoga bardzo często musi być dodatkowo wzmacniana, ponieważ na stałe musi znosić nacisk ciężkich maszyn do ćwiczeń, a w wydzielonych obszarach jest też narażona na uderzenia ciężkich sztang czy hantli, które nie raz i nie dwa upadają na podłogę podczas wykonywania ćwiczeń. Gerflor zajmuje się właśnie doborem i całą resztą związaną z montażem wybranej przez klienta podłogi, a po naszej stronie są instalacje, wykończenie i wzniesienie samego budynku czy obiektu sportowego. Taki podział sprawia, że jako partnerzy biznesowi mamy silną pozycję na rynku, a współpraca daje korzyści obu stronom.

W przypadku obiektów sportowych podłogi i innego rodzaju nawierzchnie mają większe znaczenie, niż w innych branżach, ale dzięki zmianie podejścia inwestorów decydujących o kształcie takich obiektów można zauważyć, że komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektów jest stawiane na pierwszym miejscu i to na ich podstawie podejmowane są decyzje dotyczące zastosowania konkretnego rodzaju podłogi zastosowanej w danym obiekcie, dzięki czemu jakość infrastruktury sportowej w Polsce jest coraz lepsza.