Wybór stylowej baterii kuchennej

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wybór stylowej baterii kuchennej

Wśród wielu dostępnych na polskich rynkach baterii kuchennych można dowolnie wybierać. Przedmioty te nierzadko znacząco się od siebie różnią i to nie tylko pod względem wyglądu, ale także zastosowanych technologii. Krany posiadają bardzo różną budowę zarówno samego korpusu, jak i głowic. Mają także wmontowane różnej jakości perlatory, a zatem drobne siteczka mocowane na końcu wylewki służące napowietrzaniu wypływającej wody. Jak wybrać odpowiedni sprzęt, aby nie tylko ładnie wyglądał, ale także posłużył nam przez lata?

Dobra bateria w stylu retro

stylowa bateria zlewozmywakowa retroUwielbiam stare przedmioty i chętnie je kolekcjonuję. Posiadam w swoim domu wiele staroci, o które dbam, a czasami nawet je restauruję. Choć jestem wielką fanką stylu vintage, to uznaję jednak, że w każdym miejscu powinny znaleźć się tego typu przedmioty. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz wygodę w użytkowaniu. Miałam spory problem z urządzeniem swojej kuchni, ponieważ wiedziałam, że idealnie nadawałby się do niej kran pochodzący z XIX stulecia. Nie mogłam jednak takiego zamontować i nie chodziło wcale o kwestie trudnego dostępu do takiego przedmiotu, czy też jego ceny. Wiedziałam, że byłby to ładny przedmiot, jednak nie spełniałby współczesnych norm, jeśli chodzi o jakość pozyskiwanej przez niego wody. Musiałam zdać się na nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale nie zrezygnowałam z pięknego wyglądu przedmiotu. Jak mi się to udało? W jednym ze sklepów wpadła mi w oko stylowa bateria zlewozmywakowa retro. Od razu zakupiłam ten niezwykły przedmiot, nie bacząc nawet na jego cenę. Byłam w szoku, ponieważ okazało się, że nabyłam świetnej jakości sprzęt wyposażony w bardzo nowoczesny ledowy perlator. Dopiero po zamontowaniu kranu przekonałam się, że woda, jaka jest przez niego przepuszczana, zmienia kolor i w zależności od tego, jak bardzo jest ciepła, może być zielona, niebieska lub czerwona. Ta funkcja oczarowała moją kilkuletnią córeczkę i pomogła jej zrozumieć, w jaki sposób prawidłowo obsługiwać baterie łazienkowe i kuchenne.

Współcześnie możemy kupić wiele przedmiotów, które wyglądają na stare lub zabytkowe, jednak takimi nie są w rzeczywistości. Towary retro wyróżniają się często tym, że są wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów i chociaż imitują starocie, posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Sama kupiłam baterię łazienkową utrzymaną właśnie w takim stylu i jestem z niej bardzo zadowolona. To nowoczesny przedmiot, który idealnie komponuje się swoim wyglądem z resztą mojego kuchennego wyposażenia.