Wybór oczyszczalni ścieków do domu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wybór oczyszczalni ścieków do domu

Budowa domu poza miastem wiązała się dla nas z ogromnym stresem i nerwami. Trudno przewidzieć wiele komplikacje, które pojawiają się podczas budowy, ale również wybór najbardziej wydajnych i ekonomicznych urządzeń okazał się być skomplikowany. Nasza działka była znacząco oddalona od jakiegokolwiek przyłącza kanalizacyjnego, w związku z czym musieliśmy na własną rękę zadbać o prawidłowe i zgodne z regulacjami w ustawie oczyszczenie ścieków, w taki sposób, aby było to komfortowe i praktyczne dla nas, ale też zdrowe dla środowiska

Biologiczna oczyszczalnia ścieków przy domu 

biologiczne oczyszczalnie ścieków wielkopolskieWybór biologicznej oczyszczalni ścieków podjęliśmy już przed rozpoczęciem budowy. Wynikało to z zapoznaniem się z opinią wielu osób, które z niej korzystają. Przede wszystkim są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem, a także bezpiecznym dla środowiska, a więc i dla nas. Dla mnie najważniejsze było, że proces oczyszczania zanieczyszczonej wody jest w pełni naturalny i wiąże się z udziałem żywych bakterii, a nie środków chemicznych. Ścieki, które zostały poddane oczyszczeniu, można wpuścić do rzek lub odprowadzać do gruntu bez ryzyka, że zostaną jakkolwiek zanieczyszczone. Na szczęście jeśli chodzi o biologiczne oczyszczalnie ścieków Wielkopolskie województwo jest bardzo bogate w firmy i przedstawicieli tego typu rozwiązań, wobec tego mogliśmy zdecydować się na najkorzystniejszą finansową ofertę. Działanie takiej biologicznej oczyszczalni jest bardzo proste. W pierwszym etapie, kiedy ścieki trafiają do ulokowanego pod ziemią zbiornika, są one poddawane naturalnemu procesowi beztlenowej fermentacji. To oznacza, że wszystkie stałe zanieczyszczenia rozpadają się na mniejsze, rozpuszczalne w wodzie cząsteczki. Kolejny etap polega na rozłożeniu i neutralizowaniu zanieczyszczeń mogących zagrażać środowisku, co odbywa się poprzez działania w warunkach tlenowych. Następnie oczyszczona woda, która powstała na skutek oczyszczenia ścieków zostają wypompowana w dobrane miejsce – może być to grunt, może być rzeka bądź rów melioracyjny. 

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to troska o środowisko w każdym calu – nie są do niej wykorzystywane żadne środki chemiczne, a jedynie naturalne bakterie i procesy. Ponadto woda, która zostaje oczyszczona może być ponownie wykorzystana, dając tym samym ogromną oszczędność, na przykład przy podlewaniu domowego ogródka. Jeśli leży nam na sercu los środowiska, a jednocześnie chcemy zadbać o własny komfort i cieszyć się funkcjonalnym rozwiązaniem, warto wybrać właśnie ten typ oczyszczalni do swojego domu.