Wybór mebli dębowych do salonu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wybór mebli dębowych do salonu

 

Po kilku latach w końcu doczekaliśmy się remontu naszego mieszkania. Jednym z pomieszczeń, które zdecydowanie chcieliśmy odnowić, był salon. Tam zdecydowaliśmy się na gruntowne zmiany: wymianę oświetlenia, odmalowanie ścian, odnowienie podłogi i zakup dębowych mebli. Chociaż aranżacja naszego salonu wcale nie była łatwa, efekt końcowy naprawdę robi wrażenie!

Salon z dębowymi meblami

meble dęboweKiedy wprowadziliśmy się do mieszkania po babci na ostatnim piętrze kamienicy tuż przy rynku, wszyscy odwiedzający nas znajomi zazdrościli klimatycznego salonu z wysokim sufitem, parkietem na podłodze i niemal panoramicznym oknem. Niestety długo nie mogliśmy pozwolić sobie na remont. Jednak teraz, kiedy udało się zgromadzić środki, postanowiliśmy urządzić salon tak, jak zawsze marzyliśmy. Wybraliśmy meble dębowe – są masywne, bardzo trwałe, ale mają prostą formę. Nie chcieliśmy, żeby były zbyt przytłaczające. Pięknie widoczne są na nich naturalne słoje drewna. Mimo iż były droższe niż podobnie wyglądające meble wykonane z innych materiałów, wierzymy, że będą nam służyły przez długie lata. W zestawie mebli mamy kredens, w którym możemy wyeksponować ozdobne kryształowe naczynia i dwie komody z szufladami do przechowywania sztućców, talerzy oraz bielizny stołowej. Oprócz tego w salonie stanęły oczywiście stół z 8 krzesłami, mały stolik kawowy i szafka pod telewizor. Tuż przy ścianie zdecydowaliśmy się postawić jeszcze dębową biblioteczkę, w której zmieści się spora kolekcja książek i płyt CD. Aby salon nie stracił swego pierwotnego charakteru, odnowiliśmy parkiet, który teraz lśni nową warstwą lakieru. Zdecydowaliśmy się też pomalować ściany farbą o delikatnie szarym, ciepłym odcieniu. Obok stolika kawowego stanęły dwa żółte fotele. Są bardzo wygodne i mają podnóżki, przez co siedzenie na nich to czysta przyjemność. Całości dopełnia nowoczesne oświetlenie. Do końca nie byłam pewna, jak takie industrialne lampy będą wyglądać w połączeniu z dębowymi meblami, jednak okazało się, że pasują wyśmienicie. Dwie punktowe lampy wiszą tuż nad stołem, a za fotelami stanęła trzecia lampa, która przydaje się bardzo podczas czytania książek.

Patrząc na nasz odnowiony salon, z przyjemnością i pewnością stwierdzam, że wybór dębowych mebli do salony to był strzał w dziesiątkę. Znając trwałość takich produktów, mam nadzieję, że będą cieszyły moje oko przez długi czas. Wiem też, że nasz salon jest teraz pięknym miejscem, do którego z radością i nieukrywaną dumą będziemy zapraszać rodzinę i znajomych – na kolacje, spotkania czy na popołudniową kawę.