Wybieramy mobilny system ogrzewania

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wybieramy mobilny system ogrzewania

Hipotermia może powodować wiele negatywnych konsekwencji. Nieoczekiwane obniżenie temperatury ciała może powodować zarówno zwiększenie się częstości powstawania zakażeń, jak i zmniejszenie aktywności agregacyjnej płytek krwi. Tyczy się to również niezamierzonej hipotermii śródoperacyjnej, która może powodować wydłużeniem działania środków zwiotczających mięśnie czy opioidowych leków przeciwbólowych. Oprócz tego zwiększa ryzyko wystąpienia problemów wieńcowych czy zwiększa zapotrzebowanie organizmu na tlen. Jakie metody pozwalają na uniknięcie hipotermii?

Skuteczne systemy ogrzewania

nowoczesny mobilny system ogrzewaniaNiezmierzone wyziębienie ciała w czasie operacji może dodatkowo przyczynić się do pojawiania odleżyn, a także do pojawiania dodatkowych powikłań chorobotwórczych. Na rynku dostępne są różne metody i narzędzia, które umożliwiają kontrolowanie temperatury organizmu. Korzystając z nich należy pamiętać o zjawisku niezamierzonej hipotermii, a także możliwości zminimalizowania warunków przyczyniających się do jego powstawania. Pomocne jest w pierwszej kolejności dobranie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Oprócz tego pomocne jest monitorowanie temperatury ciała pacjenta czy stosowanie ciepłych płynów w przypadku płukania jam ciała. Skutecznym sposobem pozwalającym na utrzymanie prawidłowej temperatury ciała pacjenta jest wykorzystanie owiewu ciepłym powietrzem. Warto wybrać nowoczesny mobilny system ogrzewania. Urządzeniami do ogrzewania ciała pacjenta mogą być między innymi maty oraz materace grzewcze, a także specjalne podgrzewacze do płynów infuzyjnych. Maty czy materace do ogrzewania pacjenta na bloku operacyjnym pozwala na podtrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Ogrzewanie następuje zarówno przed operacją, w czasie trwania operacji, jak i w czasie pobytu na intensywnej terapii. Maty do ogrzewania pacjentów, materace grzewcze na stoły operacyjne oraz inne urządzenia umożliwiające utrzymanie temperatury pacjenta są doskonałym systemem zapobiegania hipotermii oraz umożliwiają przywrócenie odpowiedniej temperatury pacjenta już po operacji.

Zastosowanie nowoczesnych systemów ogrzewania w bloku operacyjnym pozwala na podtrzymanie odpowiedniej temperatury ciała pacjenta. Jest to skuteczny system zapobiegania hipotermii, a także sposób przywracania odpowiedniej temperatury ciała już po operacji. Podczas operacji powinna być stale monitorowana temperatura ciała pacjenta, która zapobiegnie utracie ciepła, a także specjalistyczne akcesoria. Bowiem na wystąpienie hipotermii śródoperacyjnej może wpłynąć wiele czynników, takich jak stan chorego, budowa jego ciała, temperatura sali operacyjnej oraz wpływ zastosowanego znieczulenia.