Woda w basenie bez zanieczyszczeń

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Woda w basenie bez zanieczyszczeń

 

Każdy z nas chcę cieszyć się komfortem nie wydając przy tym zbyt wielu pieniędzy. Posiadając basen mamy chęć popływania w ciepłej oraz czystej wodzie zamiast przebywać w lodowatej nawet jeżeli na dworze jest wysoka temperatura. Niestety czasem samo słońce nie wystarczy by nasza woda nagrzała się do satysfakcjonującej temperatury. Można jednak dokonać tego zadowalającego efektu w tani sposób a z czasem mając zwrot zainwestowanych pieniędzy. Jak to zrobić?

Oszczędzamy z folią solarną

folia solarnaNiekiedy nawet wysokie temperatury na dworze nie nie raz nie są w stanie ogrzać naszego basenu, zwłaszcza jeżeli jest on jednym z tych większych basenów. Słońce zazwyczaj podgrzewa wodę jedynie na wierzchu, co przy dużej głębokości może okazać się, że woda jest lodowata i czujemy się w niej niekomfortowo. Można temu zaradzić bardzo prostą metodą nie wydając zbyt wielu pieniędzy. Wystarczy, że zainwestujemy w folie solarną do naszego basenu. Folia solarna  pozwala na maksymalne przedostawanie się promieni słonecznych i zatrzymuje ciepło wewnątrz basenu, które przemieszcza się po całej powierzchni a nie utrzymuje się jedynie na gorze co sprawia, że folia może podnieść temperaturę wody nawet do 8 stopni. Folia zapobiega parowaniu wody dzięki temu, utrzymuje się ona na tym samym poziomie. Dzięki temu zaoszczędzimy nasze środki finansowe poprzez zmniejszenia ilości zużytej wody, którą musielibyśmy dolewać z powodu dużego stopnia parowania. Folia ma wiele zalet dlatego warto zainwestować ją do naszego basenu. Folia solarna zmniejsza również koszty związane z ogrzewania basenu, nie potrzebujemy dodatkowych drogich urządzeń które nie dość że same w sobie są drogie to również drogie w utrzymaniu. Folia również zabezpiecza nasz basen przed wszelkimi zanieczyszczeniami w postaci pyłków, liści z drzew i wszelkich innych zanieczyszczeń np owadów. Nic nie dostaje się do wody dzięki czemu możemy cieszyć swoje oko i się relaksować w czystej wodzie. Folię można kupić u różnych sprzedawców, spotykane są chociażby na metry.

Z folią solarną na prawdę można zaoszczędzić z różnych powodów. Woda w basenie nie brudzi się tak jak bez folii dlatego nie trzeba często czyścic basenu i wymieniać wody. Oszczędzamy swój czas, pieniądze za wodę i środki do czyszczenia a koszty za samą folię zwrócą nam się w okresie poniżej pół roku. Folia solarna zmniejsza zużycie środków chemicznych nawet do 30 % ponieważ chroni nasz basem przed zanieczyszczeniami. Warto przemyśleć zakup folii. Można dokupić do niej dodatkowe akcesoria np rolki, które zasłaniają i odsłaniają wodę.