Wisła i okolice jako atrakcyjny teren turystyczny

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wisła i okolice jako atrakcyjny teren turystyczny

Wielu entuzjastów pieszego przemierzania szlaków górskich zastanawia się, jakie góry możemy zacząć przemierzać, gdy nie mamy wielkiego doświadczenia w pieszych wędrówkach. Jako pierwsze na pewno nasuną się nam Beskidy Śląski i Żywiecki. Dzięki temu, że znajdują się one niedaleko aglomeracji śląskiej i krakowskiej, mogą być odwiedzane bardzo często. Plusem może być tutaj także bardzo dobre kolejowe skomunikowanie Wisły i Żywca i wymienionych wyżej miast i aglomeracji. Dlatego turyści często przyjeżdżają tutaj na weekend lub dłuższy wypoczynek.

Wisła i Beskid Śląski oferujący szlaki piesze

hotele wisłaBeskidy to góry, które mogą być przemierzane zarówno przez doświadczonych turystów, jak i kompletnych amatorów i początkujących. Niezbyt strome nachylenia i dobre oznaczenia szlaków powodują, że nikt tutaj nie poczuje się nazbyt zmęczony, a także nie zgubi się podczas marszu z góry lub pod nią. Odwiedzając Wisłę, będziemy mogli przebierać w ofertach hotelowych i agroturystycznych. Dzieje się tak dlatego, że miasto posiada niezwykle długie tradycje w przyjmowaniu turystów, i posiada niezwykle rozbudowaną bazę noclegową dla każdej osoby. Wynajmując hotele Wisła potrafi ugościć w niezwykle dobry sposób każdego turystę. Przemierzając szlaki prowadzące na pobliskie szczyty, będziemy mogli liczyć na bardzo dobre oznaczenie każdego z nich. Turyści piesi przyjeżdżający w Beskidy znają także wszystkie schroniska, jakie znajdują się w okolicy Wisły, Zwardonia, Żywca czy Istebnej. Góry takie jak Beskidy pozwalają odetchnąć od codziennego zgiełku, a także zregenerować siły przed intensywnym okresem w pracy. Maszerując szlakami górskimi mamy okazję obcować z dziką naturą, która jest niezwykle barwna, a także różni się od tej, która występuje na nizinach. Wiele roślin jest pod ochroną, a informacje o nich możemy zaczerpnąć z tablic pojawiających się przy szlakach, w schroniskach lub w przewodnikach. Beskidy to niezwykle piękne, choć niewysokie góry, które są niezwykle przyjazne dla turystów za sprawą niezwykle gościnnych i uczynnych gospodarzy, witających turystów z otwartymi ramionami.

Jeżeli zastanawiamy się jaki region górski wybrać na wypad weekendowy czy wczasy, zacznijmy od Beskidu Śląskiego, który oferuje bardzo dużo atrakcji, które są skierowane nie tylko dla aktywnych turystów. Dzięki bardzo dogodnemu położeniu, do Wisły możemy dojechać samochodem lub pociągiem. Jazda tymi środkami transportu z terenów województwa śląskiego zajmuje bardzo mało czasu, a my możemy wyruszyć na weekendowy wypad górski bez snucia rozbudowanych planów wyjazdowych.