Wiele atrakcji czeka w Szczawnicy

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wiele atrakcji czeka w Szczawnicy

Urlop lubicie spędzać aktywnie, na przykład na nartach, w kajaku albo spacerując? Fakt, to ciekawy sposób, by odpocząć od zawodowych obowiązków. Co więcej, to sposób coraz popularniejszy. Miejsc, które gwarantują podobne atrakcje, jest bardzo wiele. To ośrodki na Mazurach, nad morzem, ale także na południu Polski. Ciekawym przykładem jest Szczawnica, leżąca na granicy Beskidów i Pienin, niedaleko granicy ze Słowacją. Na miejscu znajdziecie atrakcje narciarskie, to dla zimowych turystów, a także coś dla wielbicieli spływów czy górskich wędrówek.

Wakacje w domku w Szczawnicy

domki w szczawnicyAtrakcji w Szczawnicy znajdziecie sporo, a co z bazą hotelową? Równie dobra. Noclegi znajdziecie w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy prywatnych kwaterach. W przypadku wyjazdu rodzinnego bądź większą grupą albo po prostu w sytuacji, kiedy zależy nam na wygodzie, warto wziąć pod uwagę wariant z wynajęciem domku. Trzeba przyznać, że domki w szczawnicy oferują wiele różnorakich udogodnień dla turystów. Zacznijmy od tego, że przyjeżdżając na miejsce, nie musicie szukać parkingu, ponieważ obiekty noclegowe dysponują zazwyczaj terenem przeznaczonym dla samochodów. Tak więc tę kwestię mamy załatwioną. Kolejna to sam domek i jego wyposażenie. W wielu przypadkach w środku znajdziecie telewizor, kanapę, kuchnię ze wszystkimi potrzebnymi sprzętami, urządzeniami i naczyniami. Wystarczy tylko zapełnić lodówkę prowiantem i część wizyt w restauracjach mamy z głowy. Poza tym w domku znajdziecie również sypialnie. Często jest możliwość spędzenia wolnego czasu albo wypicia kawy na tarasie. Także dla dzieci przygotowane udogodnienia w postaci na przykład placu zabaw czy boiska. Co jeszcze?  Sporo sprzętu możliwego do wypożyczenia. To opcja dla wielbicieli aktywnego urlopu, ponieważ skorzystać możecie z rowerów, nart czy kajaków. Wszystko dlatego, że w okolicy znajduje się wiele pięknych tras spacerowych, rowerowych, szlaków kajakowych czy pontonowych. W przypadku wody możliwe są chociażby spływy Dunajcem. Pasjonaci nart i snowboardu zimą pewnie skorzystają z uroków stoków. Są też trasy konne. Pamiętajmy, że Szczawnica to uzdrowisko, więc na miejscu można na przykład spróbować prozdrowotnej wody mineralnej.

Szczawnica kusi wieloma atrakcjami. Nie będą się tam nudzić dzieci i dorośli, pasjonaci nart i biegacze, chętni do udziału w spływie bądź wielbiciele odpoczynku na tarasie. Także baza noclegowa na plus. W tej miejscowości na południu Polski znajdziecie kwatery, pensjonaty czy domki letniskowe. Te ostatnie wydają się najbardziej wygodną opcją. Tym bardziej że razem z noclegami oferują także dodatkowe udogodnienia.