Wakacje z dziećmi

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wakacje z dziećmi

 

Z dziećmi wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Nie musi tak wcale być, warto już teraz pomyśleć o wakacjach i gdzie pojechać z naszymi pociechami, przecież tyle fajnych miejsc. Co wybrać, góry czy morze? Dzieci zdecydowanie bardziej kochają morze. Jest piasek, jest woda, a dzieci to uwielbiają, kochają bawić się w piasku i wchodzić do wody i zbierać muszelki. Tak wiec na co zwrócić uwagę wybierając miejsce, zwłaszcza hotel?

Gdzie jechać nad morze i czego szukać?

noclegi władysławowo przyjazne dzieciomOśrodek przyjazny dla dzieci to podstawa, jeżeli chcemy się wybrać nad morze z naszymi pociechami. Wszelki hotele, pensjonaty czy domy rodzinne położone w cichym miejscu, to już połowa sukcesu. Dzieci nie lubią hałasu, samochodów, mogą się wystraszyć, a w spokojnym miejscu zaznają spokoju. Ważne jest aby ośrodek miał sporo atrakcji dla dzieci, maluchy nie lubią się nudzić i na wakacjach one również są ważne, tak jak i my. Pokój powinien być czysty, łózko dla dziecka powinno znajdować się w pokoju osobnym. Na śniadaniu, obiedzie czy kolacji, dobrze, jeżeli są jakieś dodatkowe dania,przykładowo zupki dla małych dzieci, czy deserki. Ważne jest aby pokoje miały dodatkowo czajniki do zagotowania wody, bo zdarza się, ze potrzebujemy coś przygotować na szybko dzieciom. Ogólnodostępna mikrofalówka i lodówka jest również bardzo istotna. Każdy pokój w takim rodzinnym miejscu powinien mieć możliwość wypożyczenia wanienki dla dzieci, czy przykładowo krzesełek do karmienia dla dzieci. Dla maluszków 2-3 letnich, istotne są również podesty i stopnie, aby były niższe odrobinę w niektórych miejscach niż dla dorosłych. Przykładowo na ogródku przy grillu. Jeżeli będzie brzydka pogoda, to myślę, że dzieci również mogą się odprężyć przed telewizorem, tak więc warto zwracać uwagę na telewizję, czy są programy dla dzieci. Mile widziane również są wypożyczane rowerki dla maluchów z przyczepą oraz plac zabaw na zewnątrz i wewnątrz. Niektóre pensjonaty, hotele, domy przyjęć mają również sale zabaw dla dzieci, z kulkami, autkami, pluszakami, a nawet klockami do układania. Wiadomo, że niektóre dzieci nie są wymagające, ale jeżeli już jedziemy gdzieś z dzieckiem to warto więc znalexć noclegi władysławowo przyjazne dzieciom lub coś, co przynajmniej będzie miało z trzech powyżej wymienionych opcji.

Dzieci czasami potrafią zmęczyć, na wakacje jedziemy po to, aby odpocząć, dzieci czasami marudzą i chcą się bawić. Co wtedy zrobić? Wysłać dziecko na plac zabaw w hotelu albo do sali zabaw z dziećmi. Tam na pewno maluchy zajmą się sobą, a rodzice będą mieli chwile relaksu dla siebie.