Wada postawy wymagająca rehabilitacji

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Wada postawy wymagająca rehabilitacji

Od dziecka cierpiałam na różne wady postawy. Nigdy tego nie ćwiczyłam ani nie rehabilitowałam. Uznawałam, że dopóki nie boli nie ma problemu. To był błąd. Lata zaniedbań i wiele lat siedzącej pracy w jednej pozycji teraz dają mi się we znaki. Postanowiłam, że najwyższy czas zacząć o siebie dbać. Jeśli teraz nic z tym nie zrobię, na stare lata będę miała problemy z tym, żeby podnieść się z łóżka. Postanowiłam poszukać informacji na temat odpowiedniej dla mnie rehabilitacji. Swoje poszukiwania zaczęłam od internetu.

Lepiej nie zaniedbywać rehabilitacji wad postawy

wady postawy rehabilitacjaWpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: wady postawy rehabilitacja i zaczęłam przeglądać wyniki. Dowiedziałam się, że gdybym zaczęła rehabilitację jako dziecko mogłabym całkiem wyeliminować problem z życia. Teraz pozostała mi już tylko rehabilitacja polegająca na nie dopuszczeniu do dalszego rozwoju wady postawy i ograniczeniu bólu w codziennym życiu. Znalazłam wiele filmików instruktażowych na temat tego, jak powinnam ćwiczyć. Według wielu publikacji na temat rehabilitacji wad postawy powinnam codziennie przeznaczać przynajmniej pół godziny na ćwiczenia, żeby przyniosły pożądany efekt. Postanowiłam zacząć ćwiczyć jeszcze tego samego dnia. W końcu miałam wieloletnie zaległości. Po kilku dniach stwierdziłam jednak, że rehabilitacja domowa do za mało. Udałam się do lokalnego ośrodka rehabilitacyjnego i zapisałam się na ćwiczenia z rehabilitacji wad postawy. To był strzał w dziesiątkę. Od razu poczułam różnicę pomiędzy ćwiczeniami domowymi, a profesjonalną rehabilitacją. Rehabilitant korygował każde moje ćwiczenie, żebym wykonywała je prawidłowo. Już po kilku tygodniach rehabilitacji poczułam różnicę. Plecy i barki praktycznie przestały mnie boleć. Mogłam odstawić leki przeciwbólowe. Mimo że nie mogłam cofnąć wieloletnich zaniedbań, mogłam ograniczyć dalszy rozwój wady postawy. To nie prawda, że wady postawy rozwijają się tylko w wieku dziecięcym. Byłam bardzo zadowolona z tych ćwiczeń.

Jest niezwykle ważne, żeby zacząć rehabilitować wady postawy jak najwcześniej. Gdybym w wieku kilkunastu lat wiedziała, jakie to ważne dzisiaj oszczędziłabym sobie wiele bólu. Jednakże, najważniejsze że w ogóle podjęłam się rehabilitacji. Dzisiaj od czasu do czasu korzystam jeszcze z ośrodka rehabilitacyjnego, a na co dzień ćwiczę w domu. Ćwiczenie mojej wady postawy weszło mi w krew. Automatycznie wykonuje już kolejne ćwiczenia i mogę to robić nawet podczas oglądania serialu. Nie jest to trudne, a pomaga skutecznie przezwyciężyć ból.