Tradycja czy akumulator

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Tradycja czy akumulator

W historię sprzątania własnego domu można zagłębiać się i zagłębiać. Jednak jak ludzie radzili sobie nie mając odkurzaczy? Otóż proszę państwa, łapano za skrzydło wielkiego ptaka- tu nadaje się na przykład skrzydło gęsi, i zgarniano wszelkie paprochy nie paprochy. Jeszcze większym hitem była wówczas miotła z gałęzi, tak- z gałęzi, z takimi miotłami latały babcie za złodziejaszkami, które właśnie podkradły kawałek jabłecznika z framugi okna. Później doszły zmiotki z włosia na kijaszku drewnianym, wtedy to baby nabrały bicepsów.

Nowa Era sprzątania

odkurzacz ręczny akumulatorowyMamy XXI wiek, a już w XX można było korzystać z odkurzaczy na prąd z takimi wtyczkami do gniazdka, z wymiennymi wkładami były luksusem. Jednak żeby posprzątać w samochodzie należało nadal śmigać zmiotką, albo (jak ktoś miał na podwórku dostęp do gniazdka) podłączyć odkurzacz na zewnątrz, co do tej pory działa, ale waga takiego urządzenia i latanie z nim wte i wewte, manewrowanie kablem żeby przypadkiem nie odłączyć – co graniczy z cudem, trochę przytłacza. Do gry wchodzi odkurzacz ręczny akumulatorowy. Co to jest? Taki mały odkurzacz, lekki, na akumulator ( oznacza to, że przez jakiś czas działa bez podłączenia do prądu, oczywiście jeśli wcześniej naładuje się go). Jego lekkość z pewnością ucieszy tych, co nie lubią zbędnego ciężaru, bo na przykład taki sprzęt w ręce, ważący może dziesięć kilogramów może sprawiać problem z manewrem nadgarstka, a o taką wagę nie chodzi w przyjemnym odkurzaniu. Plusem może być też to, że możemy go wszędzie zabrać, nie martwiąc się o to, ile przestrzeni będzie zajmował, bo malutko zajmuje, dosłownie na kolana można to wziąć, albo zapakować w jakieś pudełko po butach. A gdzie nam posłuży? Na pewno w samochodzie, przy tapicerkach. W domu przy odkurzaniu dywanu, a jeśli ktoś ma zwierzątka to nawet tam, gdzie sierść jest, czyli typowo na fotelach, kanapach, łóżku. A ile takie cuda kosztują? To już kwestia tego, ile zdołacie przeznaczyć na to, ale lepiej kierować się zasadą: ” jak lepsza, to trzeba trochę więcej wydać, aby posłużyła na dłużej”. Ceny takiego lepszego sprzętu waha się od 111 złotych do nawet 196 złotych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Najlepszy z najlepszych powinien mieć krótki czas ładowania, a dłuższy czas pracy ( nie weźmiecie takiego co będzie ładować 12 godzin, a pracował 15 minut-  bez sensu), moc sprzętu powinna być jak najwyższa. Bardzo ważną rzeczą jest również pojemność, im rzadziej będziesz go opróżniał tym lepiej. Dodatkowym atutem byłoby zebranie również płynów, a nie tylko suchego brudu.