Terapia uzależnień z pomocą hipnozy

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Terapia uzależnień z pomocą hipnozy

Pacjenci zmagający się z uzależnieniami są dość wyjątkowymi pacjentami. Zmagają się z trudnością, która może powracać do nich całe życie, a ich własny mózg podpowiada im wykonanie czegoś, czego oni wcale nie chcą robić. Wielu z nich czuje niemal przymus kontynuowania uzależnienia, a zaraz po dawce używki zaczynają żałować, że w ogóle zaczęli na nowo – jednak wtedy nie umieją już przestać. Zmagając się z czymś, co uważają za rozkaz, w czasie terapii muszą przekonać się, że mogą albo w ogóle go nie słyszeć, albo go nie wykonywać – że są w stanie go nie wykonać. 

Terapia uzależnienie z użyciem skutecznej hipnozy 

skuteczne leczenie uzależnień hipnoząTakie przekonanie o własnej, wewnętrznej skuteczności, a nie byciu kontrolowanym przez coś zewnątrz, ludzie bez uzależnień tworzą latami, wraz ze swoją osobowością i ciągłym rozwojem. Osoby uzależnione tracą to lub nigdy tego nie rozwijają właśnie przez używki. Hipnoza jest w stanie im pomóc na nowo zyskać lub od nowa zbudować to wewnętrzne poczucie własnej skuteczności. Ważne jest jednak, by było to skuteczne leczenie uzależnień hipnozą, a nie wykorzystywanie sztuczek, mamienie i wszystko to, co zazwyczaj zwykli obywatele kojarzą ze słowem hipnoza. Ta terapeutyczna jest zupełnie inna, niż ta pokazywana w filmach. Nie ma nic wspólnego z rytmicznie przesuwającym się przed oczami zegarkiem na łańcuszku. Hipnoza terapeutyczna to silne działanie na sugestii. Sam stan hipnotyczny ma na celu sprawienie, że poddawany hipnozie pacjent skupia całą swoją uwagę na obecnie dziejącej się sytuacji i osobie, która go hipnotyzuje. Przez to pacjent całkowicie przyswaja słowa swojego terapeuty, będąc w stanie pełnego zaufania. Można w tym momencie sprawić, że pacjent się zrelaksuje, odczuje spadek niepokoju i uwierzy, że to odczucie będzie mu towarzyszyć zawsze, gdy będzie chciał sięgnąć po przykładowo alkohol. Podobne działanie, co hipnoza, ma mieć detoks alkoholowy, ona jednak nie wymaga wstrzykiwania leków. Wystarczy jedynie hipnotyzujący i jego pacjent. Terapia hipnozą nie jest jednorazowa, czasami jednak sama hipnoza jest jedynie częścią szerszej psychoterapii. 

Kiedy większość ludzi słyszy słowo „hipnoza” myśli o popularyzowanym przez popularne filmy fałszu, czymś na pograniczu zmyślonej magii. Hipnoza terapeutyczna jednak opiera się na szerokich badaniach naukowych, które potwierdzają jej skuteczność w przypadku wielu osób. To nie magia, a to, czy ufamy hipnotyzerowi i czy jesteśmy skłonni poddawać się sugestii, ma wpływ na działanie hipnozy. Ważne jest jednak, by pamiętać, że wszyscy mają pewną skłonność do poddawania się sugestii.