Szkolenie firmowe w zespole

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Szkolenie firmowe w zespole

 

Chyba każdy zna to uczucie, gdy bardzo chce coś zrobić i mocno wierzy w to, że się uda i żadne przeciwności nie są w stanie zniweczyć jego planów. Czasami towarzyszy nam także uczucie beznadziejności. Wtedy nawet najprostsze zadania wydają się nieosiągalne. Wszystko tkwi w naszym nastawieniu. Właśnie dlatego tak ważny jest samorozwój i budowanie pewności siebie. Możemy to robić w kontekście życia codziennego lub ukierunkować typowo pod pracę. Większość właścicieli dużych firm dba o swoich pracowników i organizuje takie szkolenia.

Zespołowe szkolenie dla pracowników

coaching zespołowySzkolenia kojarzą się z nauczaniem konkretnych umiejętności, tymczasem najbardziej wartościowe szkolenia opierają się na nauce odpowiedniego podejścia do obowiązków, ponieważ od podejścia bardzo dużo zależy. Zwłaszcza w takich zawodach jak na przykład handlowiec. Taka osoba musi umieć przekonywać słowem. Coaching zespołowy nie różni się prawie niczym od takich samych szkoleń indywidualnych, poza tym że osoba prowadząca szkolenie mówi do całej grupy, a nie skupia się na jednej jednostce. Podczas takich szkoleń możemy nauczyć się bardzo dużo. Będąc handlowcem możemy mieć najlepsze produkty, ale pomimo to nie móc ich sprzedać. Produkt sam się nie sprzeda, to musimy zrobić my. A jak to zrobić? To bardzo proste. Musimy przekonać swojego potencjalnego klienta do zakupu danego produktu, w pewnym sensie zareklamować ten produkt. Dobry sprzedawca potrafi czarować słowem, tak że w łatwy sposób dogaduje się ze swoim klientem, dzięki temu łatwiej mu dopasować produkt do danej osoby. Niektórzy mają wrodzoną zdolność sprzedaży, a inni nie. Na szczęści jest to cecha, które możemy się wyuczyć. Tego wszystkiego możemy nauczyć się na specjalnie ukierunkowanych szkoleniach. Podczas tego typu szkoleń dowiadujemy się między innymi o różnych technikach sprzedaży, a także tego kiedy stosować daną technikę. Czasami nie zdajemy sobie sprawy tego ile błędów możemy popełniać, ponieważ nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, a na szkoleniu zostają nam one wypunktowane, więc możemy pracować nad ich poprawą.

Tego typu szkolenia przeprowadzane są przez instruktorów z firmy zewnętrznej. Jeśli chcemy, aby takie szkolenie zostało przeprowadzone w naszej firmie, to powinniśmy się skontaktować z jedną z takich firm. Najlepiej takie szkolenia przeprowadzać regularnie, ponieważ jednorazowe szkolenie może nie przynieść zadowalających wyników. Im więcej szkoleń, tym większa szansa na odpowiedni efekt i wyższy poziom wiedzy kursantów.