Szklane panele w mieszkaniu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Szklane panele w mieszkaniu

Już w szkole średniej bardzo lubiłam szukać lub samodzielnie znajdować rozwiązania, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można odświeżyć pomieszczenia. Nieskromnie przyznam, że dość często zmieniałam wnętrza w swoim mieszkaniu i zazwyczaj większości moim znajomym czy przyjaciołom się podoba.

Jakie są zalety szklanych paneli?

panele szklaneW każdym razie kiedy przyszedł czas, żeby wyremontować starą już kuchnię, rozpoczęłam planowanie. W ciągu jednego dnia wpadłam na kilka dobrych pomysłów. Ostatecznie jednak wybór padła na panele szklane. Słyszałam o nich już jakiś czas temu. Dzięki temu, że w zasadzie można je umieścić w każdym miejscu, zyskują na samym początku punkty. Ja akurat wybrałam miejsce pomiędzy brązowym bratem kuchennym a wiszącymi szafkami. Zdecydowałam się wybrać grafikę z czerwonymi paprykami chili, które swoją drogą uwielbiam. Pomyślałam, że jednocześnie będą one rozjaśniały moją kuchnię, ponieważ zdecydowałam się na ciemne meble kuchenne. Dodatkowo dowiedziałam się, że panele szklane optycznie powiększają każdą kuchnię, nawet te najmniejsze. Gdy kupowałam panele, dowiedziałam się, że są one wykonane z hartowanego szkła. W zależności od tego, jak grube wybierzemy szklane panele jest między innymi zależna cena, którą zapłacimy. Dodatkowym atutem paneli jest to, że w łatwy i szybki sposób są montowane. Tutaj wspomnę o tym, że mogłam wybrać panele na określony wymiar w jednym lub w kilku kawałkach. Zdecydowałam się na pierwszą opcję, ale druga wcale nie była gorsza. Dla mnie na przykład ważne było to, żeby czyszczenie było sprawne i szybkie. Moim zdaniem szkło ma zastosowania w dosłownie w każdym miejscu. Tak samo jest właśnie ze szklanymi panelami, które widziałam także w łazience u moich dobrych znajomych. Muszę przyznać, że w tych odsłonach co je do tej pory widziałam, każdy urzekł mnie na swój sposób. Szklane panele można dostać nawet w jednolitych kolorach, chociaż coraz bardziej popularne są we wzory czy mazaje. Moja mama, gdy zobaczyła szklane panele w mojej kuchni, stwierdziła, że szkło jest zawsze modne. Chcąc, nie chcąc, faktycznie muszę przyznać jej rację.

Wracając na chwilę do sposobu czyszczenia szklanych paneli, nie jest to nic wyszukanego. Wystarczy mieć jedynie szmatkę oraz płyn do mycia szyb albo chociażby naczyń. Według mnie jest to prosty i dość praktyczny sposób, więc nie mam najmniejszego problemu z czyszczeniem paneli. Moją radą przy ich zakupie brzmi następująco: nie warto spieszyć się z wyborem wzoru, ponieważ nie będzie to takie łatwe, jak początkowo mogłoby się wydawać.