Szafy przeznaczone do przechowywania map

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Szafy przeznaczone do przechowywania map

Przechowywanie różnego rodzaju dokumentów w formie papierowej jest dość problematyczne. Do tej grupy zaliczają się także mapy. Nasz problem z przechowywaniem dużej ilości dokumentów i map znika w momencie, gdy kupimy specjalną szafę do przechowywania tego rodzaju dokumentów w formie papierowej. Co prawda wszystkie mapy powoli ulegają cyfryzacji i zostają przeniesione na dyski twarde komputerów, ale mimo wszystko niektóre mapy muszą zostać w formie papierowej. Taka szafa to świetne rozwiązanie dla wszystkich borykających się z problemem przechowywania map.

Pojemne szafy do map

pojemna szafa na mapyTak naprawdę to mapy możemy przechowywać w dowolnym miejscu, ale bardzo szybko powstaje bałagan, nad którym z czasem coraz trudniej zapanować, a mapy niszczeją. Znalezienie mapy, która jest nam aktualnie potrzebna w bałaganie potrafi potrwać naprawdę długo. W ten sposób tracimy mnóstwo cennego czasu, który możemy spożytkować dużo lepiej, bardziej produktywnie. Pojemna szafa na mapy jest w stanie pomieścić w swoim wnętrzu kilkaset, a nawet kilka tysięcy map o określonym formacie. Szafy są produkowane w różnych rozmiarach. Bez najmniejszych problemów znajdziemy szafy, które umożliwią nam przechowywanie map o małym formacie, a także takie, które pomieszczą w swoich szufladach mapy o bardzo dużym formacie. Przechowywanie map w ten sposób zapewni im bezpieczeństwo. Mapy tak przechowywane są w stanie przetrwać dużo dłużej, ponieważ są chronione przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami, taki jak na przykład wilgoć. Do produkcji tego typu szaf wykorzystywany jest stop aluminium, który charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymała szafa, to bezpieczne mapy. W szafie zainstalowane są szuflady o pojemności od pięciu do dziesięciu centymetrów. W takiej jeden szufladzie zmieści się dość pokaźna liczba map, a co dopiero gdy pomnożymy tę liczbę przez ilość szuflad zainstalowanych w jednej szafie. Zazwyczaj w jednej szafie takich szuflad jest od kilku do kilkunastu.

Kwota jaką musimy poświęcić na taką szafę uzależniona jest przede wszystkim od tego jakiego rozmiaru szafę chcemy kupić. Rzeczą zupełnie naturalną jest to, że im większa szafa tym droższa. Szafę o pojemności tysiąca map formatu A2 jesteśmy wstanie kupić za kwotę w granicach tysiąca dwustu złotych. Biorą pod uwagę wszystkie zalety płynące z posiadanie takiej szafy, bardzo łatwo dojść do wniosku, że jest to bardzo opłacalna inwestycja. Żywotność takiej szafy sięga od kilku do kilkunastu lat.