Szafy narzędziowe do warsztatu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Szafy narzędziowe do warsztatu

Warsztat w hangarze nie był zbyt przemyślany, dlatego pracownicy techniczni i załoga naprawcza nie posiadała własnej szatni, zmieniając ubranie w wyznaczonej przebieralni. Oznaczało to iż narzędzia, ubrania robocze i cały sprzęt pracowniczy był przechowywany w przestrzeni warsztatowej, w wyznaczonych szafkach. Nie były one jednak zbyt wytrzymałe i po kilku latach działania warsztatu, nadawały się wyłącznie do wymiany, ze względu na dość słaby stan techniczny.

Metalowe szafy warsztatowe

solidne szafy metaloweNowe szafy miały służyć do wielu zadań, zarówno do składowania narzędzi elektrycznych i części zamiennych do takowych, przechowywania chemikaliów używanych w warsztacie, oraz oczywiście ubrań roboczych i codziennych pracowników. Nie mogły być to więc pierwsze z brzegu modele o najniższej cenie, gdyż takowe nie miały wymaganej przez nas wytrzymałości i odporności na wszelkie uszkodzenia, jakie mogły wystąpić podczas pracy. Zamiast zwykłych szafek warsztatowych, zamówiliśmy więc solidne szafy metalowe, przeznaczone do profesjonalnych warsztatów. Spośród wszystkich dostępnych modeli, wybraliśmy kilka odmian które najbardziej pasowały do naszych potrzeb. Wszystkie szafy były bardzo solidne i ciężkie, wykonane z wytrzymałego stopu stali odpornego na korozję i wpływ chemikaliów. Stal z jakiej wykonane były szafy należała również do bardzo mocnych i wytrzymałych, nawet na najmocniejsze uszkodzenia mechaniczne. Jednak każda odmiana przeznaczona była do nieco innego zadania. Standardowe szafy o układzie niemal identycznym do domowych odpowiedników miały służyć pracownikom jako miejsce do przechowywania ubrań roboczych i odzieży codziennej. Miały one bowiem największe przegrody, w których przechowywać można było dowolne elementy wyposażenia pracowniczego, jak również duża przegrodę ubraniową. Następnym rodzajem szaf były odmiany narzędziowe.

Te z kolei posiadały mnóstwo przegród, w których można było składować wszelkie narzędzia, zarówno elektryczne jak i ręczne, i wygodnie takowe posortować by dostęp do nich był jak najłatwiejszy. Szafy na preparaty do czyszczenia i chemikalia, natomiast, posiadały układ wewnętrzny pomiędzy szafami pracowniczymi a narzędziowymi i mogły być również używane do składowania dowolnej innej zawartości. Mimo większej wytrzymałości i przydatności, szafy te nie były o wiele droższe niż tanie odmiany o niskiej wytrzymałości. Mogły być więc świetnym zamiennikiem do każdego zakładu pracy który chciał unowocześnić wyposażenie pracownicze niewielkim kosztem, tak jak to było w naszym przypadku.