Szafki wykonane na zamówienie

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Szafki wykonane na zamówienie

W każdym miejscu, gdzie gromadzi się nawet kilka osób, które muszą tam spędzić jakiś okres czasu, zwykle znajduje się miejsce wyposażone w jakieś wieszaki, zwane szatnią, gdzie można czasowo przechować wierzchnie odzienie. Szatnie w lokalach gastronomicznych i w przybytkach kultury, są obsługiwane przez szatniarki lub szatniarzy, którzy za powierzone mienie wydają numerek, będący podstawą do zwrotu tegoż mienia. W mniejszych pomieszczeniach takich, jak przychodnie, gabinety czy salony, obowiązuje samoobsługa, a do dyspozycji klientów są zwykle wolno stojące wieszaki. 

W jakich miejscach instalowane są szafki?

szafki ubraniowe bhpInaczej przedstawia się sytuacja w miejscach, w których znajdujemy się na dłuższy, kilkugodzinny pobyt i w celu wymagającym zmiany ubrania.  Oprócz niektórych zakładów pracy, są to kluby gimnastyczne, salony piękności,  gabinety zabiegowe. Wszędzie tam znajdują się szafki ubraniowe bhp. Są to wąskie szafki metalowe lub drewniane, zamykane na klucz, z wywietrznikiem, wyposażone w półkę i haki lub kołki do zawieszenia odzieży. Szerokość szafki to około 30 cm. Szafki lokowane są w szatni, w której można się przebrać. Zazwyczaj szatnie podzielone są na damską i męską.  Rodzaj szafek i wygląd szatni zależy od głównego miejsca, w którym się znajduje. Jeśli to jest fabryka, zakład mechaniczny lub inny produkcyjny w najszerszym tego słowa znaczeniu, obejmującym produkcję rolną, to wiadomo, że szatnia nie jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, a jej wyposażenie łącznie z szafkami ubraniowymi jest najczęściej metalowe, bo trwałe i najłatwiej utrzymać w czystości i zgodnie z zaleceniami bhp. Inaczej jest w klubach fitness, salonach piękności, gabinetach zabiegowych itp. Tutaj szatnia jest pierwszym miejscem pobytu klienta, a nie pracownika (który ma oddzielne pomieszczenia). Zatem staje się niejako wizytówką firmy. Trudno się dziwić, że w związku z tym szatnia jest, w jakimś sensie pomieszczeniem reprezentacyjnym i ni znajdzie się tu standardowych metalowych szafek bhp. Szafki wykonane z drewna lub drewnopodobnego materiału, drzwiczki lakierowane w kolorze współgrającym z wystrojem wnętrza szatni, odpowiednio wyposażone w półki i wieszaki, z dyskretnymi wywietrznikami.

Takie szafki robione są zwykle na zamówienie, dostosowane do wnętrza  szatni  i charakteru zakładu, w którym się znajduje. Szafki , szczególnie metalowe, można kupić gotowe w sklepach metalowych tradycyjnych lub za pośrednictwem Internetu.  Tutaj w sklepach on-line lub bezpośrednio u producentów można zmówić również wykonanie według własnego projektu zleceniodawcy.