Świat nie zapomniał o telefonach przewodowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Świat nie zapomniał o telefonach przewodowych

Żyjemy w czasach, w których technologia rozwinęła się do tego stopnia, że każdy z nas nosi w kieszeni własny mini komputer w postaci smartfona. Jeszcze kilkanaście lat temu było to nie do pomyślenia. A kiedy byłam mała szczytem marzeń było posiadanie w domu telefonu stacjonarnego. Byłam więc do niedawna przekonana, że telefony z kablem już dawno wyszły z użytku i są wycofywane z rynku. Nic bardziej mylnego. Telefony stacjonarne mają się bardzo dobrze. 

Telefony stacjonarne w dzisiejszych czasach

telefon przewodowyW dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. A przecież jeszcze kilkanaście lat temu mało kto coś takiego posiadał. Nikt wówczas nie narzekał na to, że ktoś mu długo nie odpisuje i nie wpadał w histerię, kiedy rozładował mu się telefon. Teraz czasy się zmieniły i wręcz nie rozstajemy się z malymi komputerami, które nosimy w naszych kieszeniach. Dlatego też byłam przekonana, że nikt już nie korzysta z telefonów stacjonarnych. Myślałam też, że nie ma ich już w sprzedaży. Jak się okazało, bardzo się pomyliłam. Telefony stacjonarne mają się bardzo dobrze, trochę może zmieniły swoją funkcję. Wykorzystuje się je na dużą skalę w firmach call center oraz w biurach w dużych korporacjach i mniejszych firmach. Wszystko dlatego, że telefon przewodowy przede wszystkim nie rozprasza. Nie ma w nim Internetu, gier i tak dalej. Jest tylko słuchawka i ewentualnie czarno- biały wyświetlacz z listą kontaktów i historią połączeń. Telefony stacjonarne znacznie ułatwiają pracę, pozwalając się skupić na tym, co najważniejsze. Takie przewodowe telefony też idą z duchem czasu i cały czas są ulepszane. Jakość rozmów jest lepsza bez porównania do tego, co przechodzili nasi rodzice jeszcze tak niedawno temu. Na rynku istnieje zaledwie kilka firm, które specjalizują się w produkcji telefonów stacjonarnych. Ich największymi, stałymi odbiorcami są właściciele dużych firm. Część modeli oddawana jest do sprzedaży. Korzystają z nich głównie osoby starsze, którym często ciężko jest się przestawić na nowoczesne telefony komórkowe. 

Wbrew temu, na co mogłaby wskazywać popularność smartfonów, telefony stacjonarne wcale nie przeszły do lamusa. Zmieniły tylko docelowego odbiorce. Są nimi teraz duże firmy, które zamawiają telefony przewodowe do biur oraz do działów call center. Kilka marek specjalizuje się w produkcji nowoczesnych telefonów stacjonarnych, które spełaniają wszelkie wymagania właścicieli korporacji i innych firm z nich korzystających. Z niektórych modeli takich telefonow korzystają też osoby starsze.