Sprzedaż karniszy metalowych na bazarze

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Sprzedaż karniszy metalowych na bazarze

 

Mówi się, że żadna praca nie hańbi i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że tę pracę wykonuje się uczciwie. Jako człowiek wykształcony po studiach nie posiadam żadnego doświadczenia zawodowego. Niestety musiałem łapać byle co, aby utrzymać siebie oraz swoją rodzinę. Musiałem iść do pracy byle gdzie. Bardzo trudno było w moim mieście dostać pracę związaną z moim zawodem, dlatego też przystałem na pierwszą lepszą propozycję. Gdyby nie to już dawno pewnie by umarł z głodu.

Trudne początki sprzedaży karniszy metalowych

karnisze metalowe pojedyncze do salonuRozpocząłem pracę na bazarze sprzedając karnisze. Bazar mieści się na przedmieściach mojego miasta. Szefem jest pan który wykonuje produkty bardzo dobrej jakości. Są to karnisze metalowe pojedyncze do salonu. Sam już nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć, dlatego też potrzebował pracownika, który będzie stał na stoisku i sprzedawał te karnisze. On sam w tym czasie produkował kolejne zamówienia. O karniszach metalowych, a tym bardziej pojedynczych nigdy w życiu nie miałem pojęcia. Nie używałem ich we własnym domu, więc nie wiedziałem, w jaki sposób zachęcać mam klientów do sprzedaży. Okazało się, że mój szef posiada odpowiedni katalog swoich produktów i dzięki temu mogłem się dowiedzieć o tym co nieco więcej. Podczas pracy spotykałem potencjalnych klientów. Były to osoby, które przeprowadzały się lub ci, co robili remonty. Zainteresowanie karniszami metalowymi jest bardzo duże. Są one o wiele bardziej popularne niż tradycyjne, drewniane nie mówiąc już o szynach na zasłony i firany ,które już dawno odeszły do lamusa. Trwałość karniszy metalowych również ma znaczenie, gdyż jest bardzo duża. To determinuje powodzenie na ich zakup. Klienci bywali różni. Byli to z reguły mili ludzie, inni zaś marudni, ale mimo to z każdym potrafiłem się dogadać. Rozmowy o karniszach bywały bardzo przyjemne, ale też kłopotliwe. Najgorzej było, kiedy nie wiedziałem co mam odpowiedzieć na temat danego produktu. Mimo to, doświadczenie w zakresie sprzedaży karniszy rosło. Wiedziałem na ten temat coraz więcej, więc rosła i sprzedaż. Wyniki pracy były zadowalające dla mnie i dla szefa.

Zadowolony ze mnie szef postanowił rozwijać swoją firmę. Z uwagi na fakt, że jestem po administracji powiedział, że zatrudnieni jako pracownik biurowy w jego nowo otwartym sklepie internetowym. Będę zajmował się teraz księgowością a także promocją karniszy metalowych na jego stronie www. I tak potoczyła się moja kariera – od najniższego stanowiska do pracy w biurze. I teraz jestem specjalistą w jednej z najlepszych firm handlowych w moim mieście zajmującej się sprzedażą karniszy.