Sposoby utrzymania czystości w samochodzie

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Sposoby utrzymania czystości w samochodzie

Samochód wymaga okresowego mycia, przede wszystkim w celu utrzymania jego prezentacji. Ale jaka metoda mycia jest najlepsza dla samochodu i jak często trzeba to robić, w zależności od pory roku, zostanie omówiona w tym artykule. Leniwy kierowca zazwyczaj korzysta z płatnych myjni samochodowych. Właściciel samochodu, który naprawdę dba o swoje auto i poświęca czas, aby dobrze wyglądać, woli sam umyć samochód. Istnieją dwa sposoby na oczyszczenie samochodu z brudu – mycie ręczne i mycie przy pomocy specjalnych środków technicznych.

Mycie auta środkiem czystości

samochodowy środek czystościMycie ręczne to najprostszy sposób na usunięcie brudu z samochodu. Aby to zrobić, entuzjasta samochodów będzie potrzebował wiadra, ściereczki zamszowej, ściereczki z mikrofibry, szczotki teleskopowej z wałkiem piankowym i ściągaczem wody, porowatej gąbki, szczotki do kół i odpowiedniego detergentu oraz dużą ilość wody. Samochodowy środek czystości dobierany jest w zależności od twardości użytej wody oraz stopnia zabrudzenia auta. Procedura ręcznego mycia samochodu jest dość prosta. Oblewamy samochód od góry do dołu dużą ilością wody i w ten sposób zrzucamy pierwszą warstwę brudu z powierzchni auta. Następnie używamy środek do mycia auta w celu usunięcia drugiej warstwy, składającej się z sadzy czy mieszanki spalin z kurzem. Aby to zrobić, używamy porowatej gąbki, zwilżając ją obficie wodą rozcieńczoną szamponem. Woda w wiadrze musi być ciepła, aby detergent mógł się normalnie rozpuścić się, tworząc zmywalną kompozycję. Pozostawiamy środek czystości chwilę na aucie, a w tym czasie możemy usunąć zabrudzenia z felg za pomocą pędzla. No i nadszedł czas na spłukanie wcześniej nałożonego szamponu dużą ilością wody. Po oblaniu samochodu wodą z wiadra lub węża, za pomocą szczoteczki z wałkiem piankowym i ściągaczki do wody, myjemy miejsca, gdzie środek czystości jeszcze zalega. Ponadto ściągaczka służy do usuwania nadmiaru wilgoci ze szkła. Usuwamy też usuń resztki wody i detergentu z karoserii, szyb, felg, powierzchni wewnętrznych za pomocą specjalnych zamszowych ściereczek. Dbamy o to, aby na aucie nie było smug. Jeśli tak będzie, należy powtórzyć procedurę płukania.

Po umyciu dokładnie osuszamy samochód, a w razie potrzeby polerujemy jego karoserię na połysk za pomocą specjalnych środków. Mycie ręczne to tzw. łatwy sposób na oczyszczenie samochodu z brudu. Praktyka pokazuje, że w ten sposób możliwe jest dokładne usunięcie brudu z powierzchni maszyny. Mycie jest wydajniejsze dzięki specjalnym środkom czyszczącym. Każdy szanujący się kierowca, powinien od czasu do czasu ręcznie umyć swój samochód odpowiednim detergentem.