Sporządzenie projektu ogrodu dla klienta

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Sporządzenie projektu ogrodu dla klienta

 

Od zawsze odkąd pamiętam chciałam mieć własne biuro projektowe. Dobrze idzie mi rysunek i mam dobrą wyobraźnię. Potrafię coś zobaczyć zanim to narysuję. Mam milion pomysłów na sekundę, tak się to chyba mówi. Ale na pewno sporo mam tych pomysłów. Zawsze sobie w wolnym czasie szkicuję coś na papierze. Przede wszystkim skupiłam się na projektowaniu ogrodów. To mnie tak jakby uspokaja i odpręża. Nie tylko projektuję ogrody, ale też biorę czynny udział w ich realizacji.

Szacunkowy koszt projektu ogrodu

projektowanie ogrodów małopolskieBiorąc dość spore zainteresowanie ludzi ogrodami wpadłam na pomysł, że może to być świetny przepis na biznes. Może nie każdy korzysta z fachowej pomocy przy urządzaniu ogrodu, ale zdziwicie się ile ludzi jednak korzysta z pomocy projektanta. Ja w swojej bazie klientów mam ich sporo. Na pewno ponad trzydzieści klientów i liczba ta ciągle rośnie. Ale muszę zaznaczyć, że na rynku działam od niedawna i nic dziwnego, że jeśli ktoś porówna to do swojej bazy klientów to może powiedzieć, że nie mam ich sporo, ale jak dla mnie to spory sukces. Muszę wykonywać różne projekty. Ludzie są bardzo pomysłowi i dobrze jak wiedzą czego chcą. Ale mam też takich klientów, którzy od podstaw liczą na mnie. Nie mają zdania na temat tego jak ich ogród ma wyglądać i dlatego przychodzą do mnie po projekt. Moją pasją jest projektowanie ogrodów małopolskie ogrody są szczególnie mi bliskie, gdyż to właśnie w tym rejonie przede wszystkim działam. Ludzie wiernie odtwarzają moje projekty i jest mi miło jak idąc chodnikiem spoglądam na czyjś ogród i widzę coś znajomego, a w zasadzie to wszystko. nie pamiętam wszystkich adresów moich klientów. Ale świetnie potem móc zobaczyć swój projekt w realu. To jest tak jakby dla mnie pochwała. Ktoś był na tyle zadowolony z mojego projektu, że wiernie go odwzorował. Nie zawsze uczestniczę w realizacji moich projektów, ale nawet jak nie biorę w tym czynnego udziału, to potem klienci czasem przysyłają mi zdjęcia gotowego ogrodu. To miło z ich strony. Jeśli wyrażą na to zgodę, to potem umieszczam ich zdjęcia na mojej stronie internetowej, tak by inni widzieli moje projekty w realu.

Od jakiegoś czasu prowadzę swój mały biznes. Krótko mówiąc projektuję ogrody. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile ludzi jest chętnych na to aby przygotować im projekt ogrodów. Niektórzy wolę skorzystać z fachowej pomocy, a ja przez to zarabiam. Projektowałam już duże ogrody i małe. Miałam też dość wymagających klientów, musiałam nawet kilka razy poprawić jeden projekt. Klientom czegoś ciągle brakowało, chcieli po prostu więcej rzeczy w ogrodzie. Ale jak się mówi klient nasz pan, więc trzeba tak przygotować projekt jak chce.