Specyfikacja rębaków do gałęzi

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Specyfikacja rębaków do gałęzi

Strzępiarka do rozdrabniania odpadów drzewnych jest to rębak napędzany energią elektryczną, który składa się z kilku głównych jednostek, jakimi są korpus, bęben z kołem zębatym, sito odcinające, silnik elektryczny i automatyczne sterowanie sterowanie. To urządzenie, jak sama nazwa wskazuje jest bardzo przydatne dla osób zajmujących się przycinaniem oraz wycinką drzew, a więc drwalom. Popularne jest w lasach i w robotach infrastruktury publicznej.

Rębaki do drewna – wymiary i zastosowanie

 

rębaki do gałęziJak każde urządzenie, rębak do przycinania gałęzi ma swoje specyfikacje techniczne. Jego wydajność do piętnastu metrów sześciennych ściętego drewna na godzinę. Średnica bębna tnącego jest w rozmiarze czterysta dwudziestu milimetrów. Wlotowa szerokość robocza zaś posiada czterysta dziewięćdziesiąt pięć milimetrów. Rębak do gałęzi posiada dwie sztuki ostrych noży. Bęben pracuje w trybie obrotowym, natomiast prędkość tego bębna dochodzi do tysiąc pięćdziesięciu obrotów na minutę. Najważniejszym elementem w takim urządzeniu jest mocny silnik. Moc takiego silnika posiada trzydzieści osiem kilowatów. Całkowite wymiary urządzenia są bardzo duże. Wynoszą one tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt na tysiąc sto na tysiąc dwieście osiemdziesiąt pięć milimetrów. Całkowita waga rębaka do drewna to dwa tysiące pięćdziesiąt kilogramów, a więc ponad dwie tony, w związku z tym transport urządzenia musi odbywać się przy użyciu odpowiednich urządzeń transportowych. Rębaki do gałęzi są to wydajne urządzenia przeznaczone do produkcji zrębków z gałęzi drzew, wierzchołków drzew, pojedynczych części drzew oraz pni okrągłych o małej i średniej średnicy. Podwozie takiego urządzenia jest trójosiowe. Ma osie kierowane, co czyni go bardziej zwrotnym. Na pewno ułatwia pracę każdemu, kto zawodowo lub tez amatorsko musi rąbać drewno. Wiemy o tym, że używanie zwyczajnej siekiery jest proste, ale też bardzo męczy człowieka, szczególnie kobiety i osoby starsze. Ułatwia taki rębak więc znacznie życie, jednakże należy stosować się odpowiednich przepisów bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Koniecznie trzeba go trzymać z dala od dzieci!

 

Podsumowując, rębak do gałęzi jest przydatnym narzędziem służącym do cięcia gałęzi, pni i krzewów o bardzo dużej średnicy. Może być napędzany z wału odbioru mocy ciągnika lub napędzany silnym silnikiem wysokoprężnym. Ponadto posiada standardowy podajnik ręczny, napęd na olej napędowy, skrojony na miarę rębak do manipulacji podajnikiem. Górna pokrywa i wylot spalin są wyposażone w osłonę redukującą hałas.