Specyficzne kompozycje kwiatów doniczkowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Specyficzne kompozycje kwiatów doniczkowych

Każdy ma swój gust. Wielu ludzi, że ja mam szczególnie specyficzny. Chodzi tutaj głównie o to, w jaki sposób wygląda mój balkon. Nie będę ukrywać – mam bzika na punkcie kwiatów oraz roślin ozdobnych. Nie gardzę także warzywami i ziołami na balkonie. To wszystko sprawia, że u mnie na balkonie wygląda jak w prawdziwej dżungli niczym w filmie Dżumandżi. Kompozycje roślinno-kwiatowe robią wrażenie na odwiedzających mnie.

Jak wygląda atrakcyjny balkon z kompozycjami kwiatowymi?

kompozycje kwiatowe warszawaPrzeprowadziłam się tutaj stosunkowo niedawno i jedno- czego mi brakowało to właśnie kompozycji kwiatowych. Od zawsze żyłam w zgodzie z naturą i pragnęłam, aby i w bloku widniały rośliny doniczkowe i nie tylko. Już od kilku dniach wybrałam się do miasta po kompozycje kwiatowe Warszawa ma miejsca, w których można takie kupić w dość niskiej cenie. Postanowiłam na sam początek kupić trzy storczyki, które przesadziłam w jedną doniczkę w kształcie prostokąta. Ta doniczka jest długa, a pomiędzy tymi kwiatami są kamyczki, które pozbierałam nad morzem. Rośliny dobrze się rozwijają i czyją w takim środowisku. Oprócz tego zainwestowałam w roślinę pnącą, jaką jest biały powojnik. Teraz jest on już wysoki i pięknie komponuje się na pergoli, którą zrobiłam samodzielnie. Jeśli chodzi o inne kompozycje kwiatów doniczkowych, to wymienię tutaj gradiole. Posadziłam je w dużym korytku. Kiedy zaczną kiełkować, to pomiędzy nimi posadzę tradycyjne aksamitki. Będzie to ciekawie wyglądać. Zainwestowałam również w dwanaście sztuk pelargonii w dwóch kolorach – białym i czerwonym. Te kwiaty również teraz rosną w korytkach na barierce balkonu. Na przemian widnieje pelargonia biała i czerwona. Wygląda doskonale i zwraca uwagę sąsiadów. Powyżej wiszą kolorowe surfinie, które uwielbiam. Oprócz tego posiadam również mały warzywniaczek i zielnik. Na balkonie rośnie fasola, która już puszcza kwiaty, a ponadto szczypiorek, pietruszka oraz koperek. Niektóre korytka są jeszcze puste, ale wiem, że tam będą widnieć piękne kompozycje kwiatowe.

Chciałabym w następnej kolejności zainwestować w urocze begonie. Ostatnio widziałam u nas na bazarze takie kompozycje w niskiej cenie. Są to śliczne kwiaty w żywym, czerwonym odcieniu. Wyglądem przypominają róże. Może pewnego dnia wybiorę się do centrum Warszawy, gdzie znajdę dobry sklep ogrodniczy. Musze tam iść, ponieważ już powoli kończą mi się doniczki i korytka na rośliny. Nigdy nie zrezygnuję z mojej pasji, jaką jest uprawianie roślin. Kocham kwiaty wszelkiego rodzaju. Lubię je komponować w ciekawe formy.