Spacer wirtualny to nowość w branży nieruchomości

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Spacer wirtualny to nowość w branży nieruchomości

Jak kupić dom bez konieczności osobistego odwiedzenia go i oglądania? Odpowiedzi na to pytanie od wielu lat szukali specjaliści od rynku nieruchomości. Dzisiaj jest to możliwe, ponieważ pomagają w tym nowe technologie. Biura nieruchomości, pośrednicy i deweloperzy wykorzystują dzisiaj możliwości, jakie oferują kamery panoramiczne. Cała idea opiera się na stworzeniu wirtualnego spaceru, z którego może skorzystać każdy zainteresowany kupnem domu czy innej nieruchomości.

Kto zajmuje się tworzeniem wirtualnych spacerów?

spacer wirtualny po domuNajważniejsze jest to, że wirtualne spacery doskonale się sprawdzają, ponieważ dla każdego jest to ogromne ułatwienie. Osoba sprzedająca dom nie musi go co chwilę udostępniać do zwiedzania potencjalnym kupującym. Natomiast kupujący mogą obejrzeć kilka domów, których zakupem są zainteresowani. Zanim jednak spacer po domu będzie możliwy to ktoś musi taki spacer wirtualny po domu przygotować. Zajmują się tym agencje reklamowe oraz studia foto-video, ale od razu warto podkreślić, że nie wszystkie firmy oferują taką usługę. Przygotowanie wirtualnego spaceru możliwe jest bowiem tylko i wyłącznie przy użyciu specjalnych kamer panoramicznych i kamer rejestrujących obraz w trójwymiarze. Samo stworzenie takiego spaceru przy użyciu odpowiednich urządzeń trwa dosyć krótko. Dobra agencja reklamowa jest w stanie przygotować taką funkcjonalność w ciągu trzech dni roboczych. Najpierw jednak w takim domu, po którym będzie można wirtualnie spacerować, musi się odbyć kilkugodzinna sesja fotograficzna. Robi się w tym czasie nawet kilka tysięcy zdjęć lub filmów panoramicznych. Kolejne dwa dni to już praca przy komputerze. Polega ona na połączeniu wszystkich stworzonych obrazów w jedną całość. Ostatnim krokiem jest umieszczenie takiego wirtualnego spaceru na stronie biura nieruchomości i przypisanie go do konkretnej nieruchomości, która jest oferowana do sprzedaży. To już zadanie dla informatyków, którzy obsługują stronę internetową danego biura. Na rynku nieruchomości taka funkcjonalność to ciągle nowość, ale za kilka lat będzie to standardem dla każdej oferowanej do sprzedaży nieruchomości.

Dzięki pracy wielu specjalistów powstają nowe możliwości, które ułatwiają życie wszystkim ludziom. Dla branży nieruchomości opcja wirtualnych spacerów po oferowanych do sprzedania nieruchomościach to większa szansa na pomyślny przebieg takiej transakcji. Klienci chcący kupić nieruchomość nie muszą jej odwiedzać osobiście. Mogą natomiast dokładnie wszystko obejrzeć nie odchodząc od swojego komputera. A po podjęciu decyzji o zakupie domu można się wybrać na osobiste oględziny.