Skuteczne usuwanie pluskiew

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Skuteczne usuwanie pluskiew

W naszych domach mogą zamieszkiwać rozmaite owady, jednak najczęściej spotkamy się z tymi biegającymi, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, bowiem mogą one żyć nawet kilka lat i pora roku nie gra dla nich roli. Tak jest na przykład w przypadku pluskiew, które mogą, niezauważone i nieniepokojone, dochować się pod naszym dachem, wielopokoleniowej familii. 

Kto w Krakowie usuwa pluskwy? 

usuwanie pluskiew - krakówMusimy wiedzieć, że pluskwy to organizmy pasożytnicze, czyli takie, które muszą mieć bezpośredni dostęp do żywiciela. Najczęściej jest nim człowiek, bowiem pluskwy upodobały sobie nasze domostwa. Kiedyś krążył mit, mówiący o tym, ze pluskwy to domena biednych dzielnic i brudnych, zaniedbanych mieszkań. Jednak nic z tych rzeczy, pluskwy możemy spotkać dosłownie wszędzie, zarówno w biurowcach, nowych apartamentowcach, jak nawet pociągach. Te owady słyną ze swojej „brutalności”, wszak nie gryzą nas raz, jak na przykład komary, ale nawet kilkunastokrotnie. I o ile inne owady raczej nie gryzą w okolice twarzy, tak pluskwy najczęściej w nią gryzą. Ślady jakie zostają po ugryzieniach są żywo czerwone i goją się nieraz długimi tygodniami. Trzeba też wiedzieć, iż pluskwy są nosicielami wielu groźnych chorób, jak neuroborelioza, borelioza, czy też zapalenie mózgu. Jednak to tylko te najpoważniejsze z nich, a tych pomniejszych, którymi mogą nas zarazić jest kilka razy więcej.  Usuwanie pluskiew jest jedynym rozwiązaniem jeśli zaobserwowaliśmy je u siebie w domu. Bowiem zabicie kilku pojedynczych osób, nic nam nie da w perspektywie czasu. Wszak na miejsce jednego nieżywego, czeka już pięciu kolejnych. Ponieważ pluskwy rozmnażają się bardzo szybko i nie potrzebują do tego nadzwyczajnych warunków. Zatem jeżeli zainteresowało nas usuwanie pluskiew – Kraków jest strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Bowiem tutejsze firmy należą do najlepszych w branży dezynsekcyjnej, czego dowodzą licznie zgromadzone nagrody od klientów oraz branżowych portali internetowych. Koszt usług dezynsekcyjnych, w tym usuwania pluskiew, znajdziemy na witrynach internetowych wybranych firm.

Warto też odnotować, iż ofiarami pluskiew bardzo często padają dzieci. Nie jest do końca wiadomo, czemu tak jest, natomiast naukowcy spekulują, iż chodzić może o jakość substancji odżywczych w krwi dziecka oraz osoby dorosłej. Naukowcy tłumaczą, że krew dzieci jest dla nich tym samym, czym dla nas są ekologiczne produkty. Dlatego też, jeśli mamy dzieci, należy na pluskwy zwracać szczególną uwagę. A właściwie nie tyle na nie, co na to, żeby nie pojawiły się w ich otoczeniu.