Skuteczne sposoby na owady w domu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Skuteczne sposoby na owady w domu

Komary, muchy, ćmy, osy, pszczoły, a nawet szerszenie potrafią skutecznie zepsuć nam miły wieczór na tarasie czy nawet we własnym domu. Owady latające w poszukiwaniu pożywienia, wabione światłem, zapachem naszego potu oraz wydychanego dwutlenku węgla pchają się do naszych mieszkań, uprzykrzając nam życie. Czasem stanowią jedynie niewielki problem, denerwując nas samą swoją obecnością. Są jednak momenty, w których wizyta tych niewielkich szkodników jest realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Rodzaje lamp uv na owady

lampy owadobójcze lepoweMuchy, które są na bakier z higieną, roznoszą zarazki. Komary powodują swędzące ukąszenia, a ich natrętne bzyczenie potrafi wyprowadzić z równowagi. Ćmy obijające się o szyby skrzydłami bywają przyczyną niejednego koszmaru. Najgroźniejsze natomiast są osy i szerszenie, których ugryzienie jest bardzo bolesne, a w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego. Stanowi to realne zagrożenie życia dla osób cierpiących na alergię. Dlatego większość z nas stara się jak może walczyć z nieproszonymi gośćmi, używając wszelkich znanych sposobów. Jednym z nich są lampy uv na owady. Urządzenia te są bezpieczne dla środowiska, a także dla samego użytkownika. Emitują światło UV-A o dopuszczalnym promieniowaniu, które ograniczane jest ponadto przez specjalną obudowę. Wśród tych urządzeń wyróżniamy lampy owadobójcze lepowe, rażące oraz wiatrakowe. Wszystkie z nich działają na podobnej zasadzie, tzn. w ten sam sposób wabią owady. Emitowane przez lampy promienie UV-A przyciągają do siebie owady, które już w urządzeniu są unieszkodliwiane. Metodą ostatecznego rozprawienia się z owadem różnią się poszczególne typy lamp. Lampy owadobójcze lepowe posiadają wkładkę lepową, do której zwabiony osobnik przykleja się i nie ma już szans na uwolnienie. W tych modelach jedyną pracą z naszej strony jest wymienianie wkładów lepowych. Modele rażące posiadają kratkę podłączoną do prądu, która poraża owada, a ten martwy pada na specjalną tackę. Tutaj konieczne jest regularne opróżnianie tacek. Lampa wiatrakowa natomiast nie ćwiartuje owada, ponieważ ten zasysany jest za pomocą małego wiatraczka do specjalnego pojemnika, skąd możemy go wypuścić na wolność.

Każda z omówionych lamp na owady jest ekologiczna w swoim działaniu, nie szkodzi środowisku, jest bezpieczna także dla użytkowników. Jedynym kosztem eksploatacyjnym jest wymiana świetlówki raz do roku, co wiąże się z wydatkiem kilkunastu złotych. Koszty poboru energii elektrycznej są znikome. Urządzenie to możemy umieścić zarówno w domu, jak i na balkonie czy tarasie.