Skuteczna redukcja owłosienia laserem

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Skuteczna redukcja owłosienia laserem

Z całą pewnością do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Od czego zależą przygotowania? Po pierwsze od naszego zdrowia, po drugie od koloru owłosienia oraz jego jakości. Istnieje parę zasad, do których musi się zastosować każda z nas. Jakie to zasady?

Przygotowanie do laserowego usuwania włosów

skuteczne laserowe usuwanie owłosienia białystokJeżeli zdecydujemy się na laserowe usuwanie włosów musimy się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim należy zdecydować się na miejsce, gdzie będziemy chciały to owłosienie usunąć. Bez wątpienia skuteczne laserowe usuwanie owłosienia białystok to miejsce godne zaufania, ponieważ wykonuje się w tym miejscu zabiegi w sposób bezpieczny i przede wszystkich skuteczny. My kobiety powinniśmy jednak wiedzieć jak mamy się do niego przygotować.  Najważniejsze jest to, abyśmy nie goliły partii ciała z której chcemy usunąć owłosienie miesiąc przed planowanym zabiegiem oraz, abyśmy nie opalały tego miejsca, ani na powietrzu ani w solarium. Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserowe? Przed zabiegiem jesteśmy poproszone o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadza się  próbę laserową na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest dobrze, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Specjalista używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek.  Po  skończonym zabiegu zostają nałożone preparaty chroniące skórę. Należy pamiętać, że  zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby wykazały reakcję na laser.

Jeżeli chcemy, żeby zabieg  był skuteczny, powinniśmy powtarzać go  najczęściej co miesiąc przez około pół roku, następnie raz na rok, wówczas osiągniemy rewelacyjne efekty.  Należy pamiętać, że większej ilości wizyt wymagają kobiety, które mają zaburzenia hormonalne, a także nadwrażliwe mieszki włosowe. Po zabiegu powinniśmy unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie , preparatów, które posiadają alkohol, kąpania się w basenie. Przeciwskazaniem do depilacji jest m.in. ciąża oraz różnego rodzaju infekcje bakteryjne o których powinniśmy poinformować naszego lekarza przed wykonaniem zabiegu.