Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń

Skuteczna i szybka dezynfekcja dzięki rozpylaniu suchej mgły zyskała ogromną popularność, szczególnie w dobie wysokiego zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zamgławianie to łatwo dostępna i bezpieczna metoda wykorzystywana jest nie tylko w gabinetach medycznych, oddziałach szpitalnych i karetkach, ale także coraz częściej – w przestrzeniach użyteczności publicznej, biurach, a nawet w autobusach i tramwajach.

Na czym polega dezynfekcja przez zamgławianie?

zamgławianie pomieszczeń warszawaNajprościej mówiąc – to metoda dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń (także wnętrz pojazdów) poprzez uwolnienie środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Mgła szybko rozprzestrzenia się po całym wnętrzu i dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Zamgławiacz (specjalistyczny generator mgły) jest w stanie w cyklu pracy (od parunastu minut do kilku godzin w zależności od technologii pracy, jego wydajności i wielkości pomieszczenia) dotrzeć do każdej przestrzeni we wnętrzu. Metodą zamgławiania dezynfekuje się sprzęty, powierzchnie, ściany, podłogi i powietrze – jednym słowem wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że sucha mgła dociera w miejsca niedostępne tradycyjnymi metodami dezynfekcji. Jest szybka, wydajna, bezpieczna i skuteczna. Jeśli interesuje nas zamgławianie pomieszczeń Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy wiele firm zajmujących się tą tematyką. Metoda zamgławiania jest popularna przy dezynsekcji, pozbywaniu się insektów i grzybów. Od pewnego czasu dezynfekcja tą metodą zyskuje coraz większą popularność przy sterylizacji pomieszczeń, gabinetów, oddziałów, korytarzy i innych przestrzeni w placówkach ochrony zdrowia. W obliczu zagrożenia koronawirusem przykłada się ogromną rolę do utrzymania wysokiego poziomu aseptyki. To ważne ze względu na bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu. Obecnie ogromną rolę odgrywa także czas potrzebny na skuteczne zdezynfekowanie sprzętu, pomieszczeń i powietrza. Pełne i skuteczne odkażenie gabinetu zabiegowego, bloku operacyjnego, oddziału czy karetki jest kluczowe dla możliwości szybkiego przyjęcia kolejnego pacjenta. To ważne także ze względu na bezpieczeństwo personelu medycznego i zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii w otoczeniu. By zastosować urządzenia do dezynfekcji w placówkach medycznych warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną producenta. Sprawdźmy, czy generator suchej mgły w połączeniu z odpowiednim środkiem gwarantuje skuteczne usunięcie bakterii i wirusów ze wszystkim powierzchni. Czy środek dezynfekujący stosowany w aparatach do zamgławiania nadaje się do stosowania w placówkach medycznych, czy nie uszkadza sprzętu elektronicznego i aparatury oraz czy został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji jako produkt biobójczy.

Dezynfekcja przez zamgławianie to obecnie jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji całych powierzchni i pojazdów. Zyskuje coraz większa popularność w placówkach medycznych, ale także w obszarach użyteczności publicznej, a nawet w autobusach i tramwajach. To metoda łatwa w użyciu, dokładna i co najważniejsze – bezpieczna.