Scyzoryki szwajcarskie w survivalu

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Scyzoryki szwajcarskie w survivalu

Survival wymaga tego, aby na każdą wyprawę zabrać ze sobą nie tylko nóż, ale także mniejsze narzędzie, które będzie wielofunkcyjne. Najlepsze są scyzoryki, które powstały w Szwajcarii. Nie muszę Ci raczej opowiadać, dlaczego tak jest. Zadbaj jednak o to, by scyzoryk posiadał takie funkcje, na jakich Ci zależy najbardziej. Opowiem Ci o podstawowych funkcjach scyzoryków. Mam nadzieję, że wytłumaczę Ci wszystko jak najlepiej. Dzięki temu naprawdę zakup scyzoryka będzie dużo łatwiejszy.

Funkcje scyzoryków szwajcarskich

wielofunkcyjny szwajcarski scyzorykW takich szwajcarskich scyzorykach jest wiele różnych, przydatnych narzędzi. Podstawowym narzędziem jest oczywiście mały nóż, który przydaje się chociażby do pokrojenia jedzenia. Każdy wielofunkcyjny szwajcarski scyzoryk posiada co najmniej jedną piłę do drewna. Jest ona na tyle ostra, że można za jej pomocą przeciąć coś naprawdę twardego. Dobrym narzędziem w tym przypadku jest pilnik. W scyzoryku zazwyczaj jest co najmniej trzy piliki, gdyż nie zajmują one dużej przestrzeni i można zadbać o ergonomię całego scyzoryka. Dużym plusem jest to, że w scyzorykach znajdziemy także śrubokręt. Zazwyczaj nie przydaje się on na wyprawach typu survival, ale być może odkręci nam się coś z naszego ekwipunku. Śrubokręt ma wymienną końcówkę, dlatego może być płaski oraz krzyżakowy. Wiadomo, że część osób do jedzenia zabiera konserwę. Jest to dobry pomysł, gdyż w scyzorykach są otwieracze do konserw, puszek oraz korkociąg. Szwajcarskie scyzoryki mają dodatkowe funkcje, takie jak na przykład kompas lub niewielka skrytka na zapałki, krzesiwo i takie rzeczy. Warto jest naprawdę je posiadać,. Jak na pewno zdajesz sobie sprawę, takie scyzoryki są niezawodne. W Szwajcarii produkuje się je w taki sposób, że nie ma miejsca na żadne usterki, spowodowane błędem konstrukcyjnym. Szwajcarskie scyzoryki są bardzo dokładnie wykonane i to jest ich największa zaleta. Mogę je z całą pewnością polecić każdemu, kto jest zainteresowany wyprawami do lasu oraz w inne miejsca tego typu.

Szwajcarskie scyzoryki są bardzo potrzebne w wielu sytuacjach na takiej wyprawie. Jest to urządzenie wielofunkcyjne i każdy znajdzie inne zastosowanie. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej nie oszczędzać na takim scyzoryku. Jest on wielokrotnie niezastąpionym urządzeniem. Znam ludzi, którzy zawsze przy sobie noszą taki scyzoryk, na przykład w torebce i używają go w życiu codziennym. Każdego dnia może nam się coś zepsuć, na przykład w pracy. Wtedy takie urządzenie jest na wagę złota, gdyż to dzięki niemu dokonamy naprawy.