Różne techniki tworzenia medali drewnianych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Różne techniki tworzenia medali drewnianych

Coraz większą popularnością cieszy się surowiec jakim jest drewno. Znalazło ono wiele zastosowań w urządzaniu domów, ale jest także na szeroką skalę wykorzystywane w przemyśle. Przedmioty wykonane z drewna wyróżniają się stylowością i elegancją. Zawsze pasują do danego wnętrza. Wyróżniają się spośród innych i mają w sobie coś niebanalnego, a niekiedy nawet magicznego. Nic nie stanęło na przeszkodzie, aby ten surowiec wykorzystywać dalej. Stał się także elementem, który przynosi radość wielu ludziom, a w szczególności dzieciom, które zdecydowały się na udział w danych zawodach sportowych. Coraz bardziej popularne są bowiem medale wykonane z tego materiału.

Duży wybór medali drewnianych

ładne medale drewnianeUdział w zawodach sportowych, ważnych wydarzeniach charytatywnych lub biegu z okazji jakiejś ważnej rocznicy powinien być upamiętniony stylowym i niebanalnym upominkiem podarowanym przez organizatorów. W tej roli świetnie sprawdzają się medale wykonane z drewna. Ten niepozorny plaster może przyjąć bardzo różne formy. Da się na nim wygrawerować praktycznie wszystko. Do tego mogą dojść także wynalazki oraz różne barwy, które nadadzą mu niebanalnego charakteru. Obecnie stosuje się różne techniki wytwarzania takich medali. Oczywiście każdy z tych procesów rozpoczyna się od krojenia plastrów drewna, które następnie zostają wyszlifowane z każdej ze stron. Do najczęściej stosowanych metod tworzenia wzorów na tych krążków należy wypalanie laserem. Niemniej jednak często stosuje się także ręczne malowanie lub wycinanie. Podczas stosowania tej ostatniej techniki powstają medale ażurowe, które cechują się wyrafinowanym designem. Najbardziej ostre kontury oraz napisy udaje się uzyskać podczas zastosowania lasera. Bardzo interesująca wydaje się być także oferta związana z możliwością samodzielnego zaprojektowania swojego takich gadżetów jak ładne medale drewniane. Można na nim przedstawić dowolny obrazek oraz zamieścić odpowiednia informację. Oczywiście nie brakuje także gotowych wzorów spośród których można wybierać. 

Chcąc podarować uczestnikom zawodów sportowych niebanalny prezent, który z pewnością wyróżni się na tle innych nagród za osiągnięcia sportowe, można zdecydować się na medale wykonane z drewna. Z pewnością będą one cechowały się dużą stylowością i niebanalnym designem. Na dzisiejszym rynku można spotkać wiele tego typu gadżetów. Większość z nich jest robiona na indywidualne zamówienie klienta. Jednakże, Ci którzy chcą, mogą skorzystać także z gotowej oferty wzorów. Z pewnością znajdzie się coś dla każdego klienta.