Rodzaj bieżni a jej cena

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Rodzaj bieżni a jej cena

Miłośnicy biegania często sięgają po domowe urządzenia, które pozwolą im uprawiać ulubiony sport bez konieczności wychodzenia z domu. Bieżnie elektryczne są też często wybieranymi maszynami przez osoby, które chcą wprowadzić do swojego życia trochę więcej ruchu. Ich ceny oscylują od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy i zależą w głównej mierze od budowy urządzenia. Innego wymagać będą amatorzy, a innego biegacze przygotowujący się do górskich maratonów. Również jakość użytych do produkcji materiałów ma niebagatelny wpływ na cenę bieżni.

Zaawansowanie użytkownika a cena bieżni

ceny bieżni elektrycznychOsoby, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem w domu, mogą być zaskoczone, że ceny bieżni elektrycznych mogą się tak diametralnie różnić w zależności od modelu. Spowodowane jest to próbą trafienia producentów tych urządzeń do wielu grup użytkowników. Najtańsze bieżnie kupić można za niecały tysiąc złotych i przeznaczone są dla amatorów, którzy nie chcą wykonywać na nich długich i intensywnych treningów. Posiadają one niezbędne urządzenia pomiarowe i panele, na których regulować można prędkość. Niektóre wyposażone są w dodatkowe akcesoria, jak na przykład ruchome uchwyty, podobne do tych używanych w orbitreku. Pozwalają one na dodatkowy trening mięśni górnych partii ciała. Średnia półka cenowa, czyli wymagająca wydatku powyżej tysiąca złotych, to bieżnie wykonane w komponentów lepszej jakości, dokonujące dokładniejszych pomiarów i często z możliwością regulowania stopnia nachylenia. Można wśród nich znaleźć również urządzenia przeznaczone do biur, które nie posiadają nadbudowanego panela, są o wiele mniejsze i sterować nimi można za pomocą pilotów. Najdroższe bieżnie przeznaczone są dla profesjonalistów i kosztować mogą nawet kilka tysięcy. Można w nich regulować bardzo wiele czynników wpływających na ćwiczenia. Ich aparatura pomiarowa jest też o wiele bardziej rozbudowana. Kąty nachylenia powierzchni, po której biegnie użytkownik, mogą być bardzo duże tak, aby nawet osoby biegające w górskim terenie, były w stanie trenować w domach.

Ceny bieżni elektrycznych są zależne przede wszystkim od tego, do jakiej grupy docelowej skierowane jest urządzenie. Osoby, które biegają okazjonalnie i chcą po prostu zapewnić sobie trochę więcej ruchu, mogą wybierać pomiędzy tanimi maszynami kosztującymi czasem zaledwie kilkaset złotych. Zaawansowani biegacze będą musieli liczyć się z większymi wydatkami. Najwyższe ceny osiągają bieżnie skierowane dla profesjonalistów, które pozwalają im na symulację nawet górzystego terenu.