Rekomendowane folie zaciemniające

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Rekomendowane folie zaciemniające

Biurowiec był zaprojektowany z bardzo imponującym wyglądem zewnętrznym, składającym się głównie z dużych szklanych ścian, nadających mu bardzo nowoczesnego, profesjonalnego wyglądu. Nie oznaczało to jednak iż wnętrze było bardziej komfortowe, a wręcz przeciwnie. Pracownicy często uskarżali się na słońce rażące w oczy i brak możliwości zamontowania zasłon czy rolet, ze względu na wielkość okien i konstrukcję budynku.

Skuteczna folia przeciwsłoneczna do okien wielkoformatowych

folie przeciwsłoneczne z WarszawyW wielu biurowcach pracownicy składali podobne skargi, a najczęstszą metodą eliminacji owego problemu było założenie folii zaciemniających czy przeciwsłonecznych na okna najbardziej wystawione na nasłonecznienie. Folie te przypominały odmiany antywłamaniowe lub lustrzane, aczkolwiek zamiast zabezpieczać okna, zapobiegały nadmiernemu nasłonecznieniu, aczkolwiek nie przesłaniały okna całkowicie. Powierzchnia folii była wykonywana z tworzyw blokujących promienie ultrafioletowe oraz barwiona tak, by zapewniać dopływ promieni słonecznych, choć nie w ilości mogącej przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu zadań. Zamówiliśmy więc folie przeciwsłoneczne z Warszawy, z jednego z największych sklepów sprzedających różnego rodzaju folie, zarówno antywłamaniowe jak i właśnie zaciemniające. Mogły być barwione w bardzo różny sposób, choć do naszego obiektu wybraliśmy klasycznie wyglądające folie o półprzeźroczystej, czarnej powierzchni, bardzo podobnej do szkieł nowoczesnych okularów przeciwsłonecznych i sportowych. Owe folie nakładane były na okna od zewnętrznej strony za pomocą środków chemicznych, i były niemal całkowicie odporne na wszelkie niesprzyjające warunki pogodowe, nie odklejając się od szyby po wystawieniu na działanie zanieczyszczonej wody czy wysokiej temperatury. By spełniać swoje zadanie musiały być jednak zamontowane z należytą dokładnością, dlatego też zamiast samodzielnej próby założenia folii, zdecydowaliśmy się zaangażować pracowników sklepu z którego kupiliśmy folie, gdyż montaż również znajdował się w ofercie.

Folie okazały się bardzo skuteczną metodą na zaciemnienie pomieszczeń biurowych, pozwalając pracownikom na wykonywanie zadań w komfortowej atmosferze. Okazało się iż są one również w ograniczonym stopniu termoizolujące, nie przepuszczając ciepła generowanego przez kontakt z promieniami słonecznymi. Owa zaleta pozwoliła na odciążenie systemu klimatyzacji, intensywnie pracującego w najbardziej nasłonecznionych pomieszczeniach biurowca, i tym większy komfort dla wszystkich pracowników.