Przydatność wytrzymałościowych maszyn w produkcji

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Przydatność wytrzymałościowych maszyn w produkcji

W firmie, w której pracuję, produkowane i tworzone są różne elementy stalowe oraz z innych rodzajów metalu, części, pręty i tym podobne. Na każdym kroku naszej produkcji musimy upewnić się, że to, co od nas wychodzi do klienta, spełnia wszystkie możliwe normy i jest produktem w pełni spełniającym postawione przed nim oczekiwania. By osiągnąć to, musimy sprawdzać jak najczęściej nasze twory, by mieć pewność, że jakość na naszej produkcji nie spada. W tym celu mamy przygotowany asortyment do badania jakości i inspekcji na naszych halach produkcyjnych.

Maszyna badająca wytrzymałość innych materiałów

maszyny wytrzymałościoweBiorąc pod uwagę, że zajmujemy się produkowaniem wielu różnych elementów, których podstawą są różne metale, np. stal, to najlepiej jest sprawdzić, czy zostały one odpowiednio przygotowane i są gotowe do wysłania do klientów i wykorzystania ich w wielu różnych częściach gospodarki, za pomocą badania ich wytrzymałości. Służą do tego różnego rodzaju maszyny wytrzymałościowe, dzięki którym jesteśmy w stanie wskazać, jak duże siły mogą oddziaływać na dany element, a nawet część elementu, zanim zostanie on zgnieciony, uszkodzony czy połamany. W naszym przypadku mamy właśnie taką maszynę, która dostosowana jest badania siły nacisku. Jednak w ostatnim czasie zaczęliśmy taką produkcję, przy której badanie samego nacisku i ściskania nie jest wystarczające. Tym razem potrzebowaliśmy maszyny, która będzie w stanie badań siłę rozciągania. W taki sposób jesteśmy w stanie ocenić, jaka siła potrzebna jest, zanim dany materiał ulegnie rozerwaniu. Znaliśmy bardzo dobrego producenta maszyn wytrzymałościowych, więc jako osoba odpowiedzialna za jakość i inspekcję u nas w firmie, skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem, jaką maszynę dokładnie potrzebujemy. Dogadaliśmy szczegóły, cenę i czas pojawienia się sprzętu w naszej hali, dopięliśmy szczegóły i mogliśmy już czekać na nowe urządzenie, na które czekało już przygotowane wcześniej miejsce. Liczyliśmy na szybką realizację zamówienia, bo czas był w tym przypadku bardzo ważny.

Na szczęście sprawdzony producent takich maszyn nie daje powodów do obaw, tak więc urządzenie trafiło do nas w ustalonym wspólnie dniu. Zapoznałem się dokładnie z obsługą tej maszyny, jak i przygotowałem szkolenia dla kilku pracowników, którzy również powinni się nią zajmować ze względu na swoje stanowisko. Teraz mamy dwie bardzo dobrze działające maszyny, które z bardzo wysoką dokładnością sprawdzą wytrzymałość naszych produktów. Tak trzeba dbać o dobre imię firmy.